Розробка/перевірка, доопрацювання, дооформлення, облікування Технічних умов (ТУ)/змін до ТУ, внесення до головного фонду «Технічні умови України»

     Технічні умови - нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено чи дотримані такі вимоги (Закон України "Про стандартизацію" від 05.06.2014 № 1315-VII).

     Закони і основні нормативні документи, якими необхідно керуватися під час розроблення та перевірки ТУ:

-    Закон України «Про стандартизацію»  від 05.06.2014. № 1315-VII;

- ДСТУ- Н 4486:2005 «Система конструкторської документації. Настанови щодо типової побудови технічних умов»;

- ГОСТ 2.105-95 «ЕСКД. Общие требования к текстовым документам»;

- ГОСТ 2.114-95 «ЕСКД. Технические условия»;

- СОУ КЗПС 74.9-02568182-002:2004 «Головний фонд технічних умов України та База даних «Технічні умови України». Загальні вимоги»;

- СОУ КЗПС 74.9-02568182-003:2016 «Настанови щодо типової побудови, викладення, оформлення, позначення, прийняття та надання чинності»;

- ДК 004:2008 «Український класифікатор нормативний документів»;

- ДК 016:2010 «Державний класифікатор продукції та послуг».

 ДП «Миколаївстандартметрологія» на добровільних засадах за заявою замовника здійснює:

- перевірку технічних умов та змін до них згідно з СОУ КЗПС 74.9-02568182-002:2014 «Головний фонд технічних умов України та база даних «Технічні умови України». Загальні вимоги»  на відповідність законодавству України, ехнічним регламентам, іншим нормативно-правовим актам та національним стандартам на конкретні види продукції;

- внесення їх до бази даних «Технічні умови України».


      Технічні умови є об`єктом інтелектуальної власності підприємства-виробника, та в подальшому за необхідністю можуть бути передані розробником у користування іншим особам.

      Технічні умови розробляються:

  • якщо їх розроблення передбачено законодавством або вони необхідні для забезпечення виконання вимог законодавства;
  • за відсутності національних та/або міждержавних стандартів на розроблювану продукцію або за необхідності конкретизації їхніх вимог;
  • у випадку зміни вимог чинних національних та/або міждержавних стандартів на цю продукцію з метою дотримання вимог законодавства.

       У таких ТУ мають бути лише вимоги, відмінні від установлених цими стандартами та які не повторюють вже регламентовані норми та положення. Не припустимо вводити в ТУ положення, що призводять до зниження якості продукції або ускладнюють її ідентифікацію.

      Розробку/перевірку, доопрацювання та дооформлення ТУ/змін до ТУ, облікування та внесення до регіонального фонду ТУ ДП «Ми-колаївстандартметрологія» та Головного фонду «Технічні умови України», персонал відділу стандартизації та інспектування здійснює згідно заявки замовника. (зразок заявки)

Наші контакти: 54029, проспект Центральний, 11/5

E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.