До уваги громадян, підприємств, організацій!

   Відповідно до ст. 17, 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193, повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі — ЗВТ), що перебувають в експлуатації, проводиться:

- науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

- науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженними на проведення повірки відповідних засобів.

   Для повірки законодавчо регульованих ЗВТ науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності – Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

   Делегування науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, визначеними цією частиною, своїх повноважень щодо проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, іншим особам або залучення ними в будь-який спосіб до цієї діяльності осіб, які не мають відповідних на те повноважень, забороняється.

   Окрім того, за проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, неуповноваженими науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, крім повірки, що проводиться науковими метрологічними центрами,   які  мають  міжнародно  визнані   калібрувальні   та   вимірювальні  можливості  за відповідними видами та підвидами вимірювань або застосовують національні еталони, передбачена адміністративна відповідальність згідно зі ст. 171Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на посадових осіб підприємств та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

    Шановні користувачі послуг з повірки ЗВТ!

    Обов’язково перевіряйте наявність свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, у суб’єкта господарювання, який безпосередньо проводитиме повірку!

   Будь-ласка, зверніть увагу, що до свідоцтва про уповноваження додається галузь уповноваження, у якій зазначені категорії засобів вимірювальної техніки, повірку яких має право проводити суб’єкт. Якщо Ваш ЗВТ не належить до жодної  з цих категорій, суб’єкт не має права проводити його повірку.

   Згідно з ч. 8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», уповноважені організації включаються до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

   Реєстр є відкритим та публікується на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України www.me.gov.ua у розділі Головна / Діяльність / Технічне регулювання / Метрологія / Уповноважені організації на проведення повірки засобів вимірювальної техніки.

   Тож будьте пильні та користуйтеся послугами лише перевірених контрагентів!