Час перевіряти якість зібраного врожаю за показниками якості та безпеки

     Дивовижні пейзажі пшеничних, соняшникових, кукурудзяних ланів під гарячим сонцем… Здається, що такі є тільки у нас, в Україні. Мов кольори рідного стягу, виблискують вони золотом під синню безмежного неба. Тому українці, як хлібороби, завжди шанобливо ставились до жнив, адже зібраний урожай був показником, чи буде що їсти до наступного року, а тепер ще і скільки грошей буде зароблено за важку працю.

 зображення 1

      Станом на кінець вересня українські аграрії намолотили майже 75% зерна, озимого та ярового. Вже зібрано весь ріпак, близько 20% кукурудзи, 64% соняшнику, 41% сої. Поряд зі збиранням урожаю, завдяки сприятливій погоді, успішно проходить осіння посівна кампанія. Так, аграрії посіяли майже 50%  озимих зернових культур. Також стартував і експорт зернових нового врожаю. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України на своєму сайті.

     На полях Миколаївщини також кипить робота. Регіон Миколаївської області завжди був експортно орієнтованим в напрямку сільськогосподарської продукції та сировини, зокрема велику частку експорту складають зернові, зернобобові та олійні культури, які дають щедрий врожай на наших полях. За останні роки спостерігається тенденція до збільшення врожайності зернових завдяки сучасним технологіям у рослинництві та інтегрованому захисту посівів. Але фермерам та господарствам не потрібно забувати і про продовольчу безпеку та якість зібраного врожаю, щоб він відповідав вимогам чинних нормативних документів та чинного законодавства. У вирішенні цього питання свою допомогу пропонує акредитована випробувальна лабораторія ДП «Миколаївстандартметрологія». Відповідно до Сфери акредитації випробувальної лабораторії, в зернових, зернобобових та олійних культурах лабораторія здійснює випробування за показниками якості: олійність, кислотне число олії, масова частка ерукової кислоти, масова частка вологи та масова частка білка, крохмалю, вміст глюкозинолатів; за показниками безпеки: вміст токсичних елементів (свинцю, кадмію, миш’яку, ртуті, міді, цинку), залишкові кількості пестицидів, питома активність радіонуклідів, мікотоксини (афлатоксин В1, зеараленон, дезоксиніваленол, Т-2 токсин, охратоксин А), наявність ГМО. На даний час лабораторією охоплено повний перелік необхідних випробувань для експорту харчової та сільськогосподарської продукції.

    В 2018 році для випробувальної лабораторії було придбано нове обладнання для визначення показників якості зернових, зернобобових та олійних культур, а саме - для визначення масової частки білка апарат К’єльдаля типу UDK 129 та дігестор для вологої мінералізації типу DK 6S фірми VELP, для визначення олійності - апарат Сокслета типу EV16 (6-місний прилад для екстракції жиру) фірми Gerhardt. Це обладнання дало змогу задовольнити зростаючий попит  замовників та збільшити можливість кількості проведення випробувань з визначення білка і олійності.

MyCollages 1

    Станом на 1 жовтня 2018 року випробувальна лабораторія ДП «Миколаївстандартметрологія» провела випробування 188 зразків пшениці, 110 зразків ячменю, 50 зразків ріпаку, 45 – соняшнику та 35 – кукурудзи з нового врожаю за показниками якості та безпечності.

   Також, інформуємо виробників зерна та зернотрейдерів, що Мінагрополітики спільно з технічним комітетом стандартизації, представниками галузевих асоціацій та української науки проводить перегляд державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 "Пшениця. Технічні умови". Зміни до національного стандарту на пшеницю переважно будуть стосуватися оновлення методів визначення показників якості на основі міжнародних стандартів, коригування кількості класів та окремих показників пшениці. Таке рішення було прийнято минулого тижня під час засідання ТК 170 «Зернові культури та продукти їх переробки».

   Випробувальна лабораторія ДП «Миколаївстандартметрологія» щиро прагне стати надійним партнером компаніям, які здійснюють діяльність на ринках продовольчої сировини і дбають про якість своєї продукції.  Ми завжди готові до співпраці з Вами та виконаємо Ваші замовлення якісно та у повній відповідності до законодавства України.

З питань співпраці звертайтесь:

54029, м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2А (район парку "Народний Сад")

тел./факс (0512) 57-17-09, 095 287 19 01; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Начальник випробувальної лабораторії –  Григор'єва Наталія Анатоліївна