Повірка лічильників води і тепла: де, коли і як

       Уже більше 100 років ДП «Миколаївстандартметрологія» надає метрологічні послуги з повірки ЗВТ, які є пріоритетним напрямом роботи підприємства ще з часів заснування. Щорічно підприємство здійснює обширний об’єм робіт з повірки приладів обліку тепла та води. Дані роботи здійснює атестований кваліфікований персонал, який проходить періодичне навчання. Працівники підприємства завжди йдуть в ногу з новими вимогами та методами повірки, постійно вивчаючи нормативні документи з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). 

       Повірка усіх типів лічильників води та теплової енергії здійснюється періодично – раз на чотири роки. Лічильники, які знаходяться в експлуатації, подаються на періодичну повірку з експлуатаційною документацією. Бажано з копією свідоцтва про попередню повірку. Нові лічильники, які тільки встановлюються, мають пройти процедуру оцінки відповідності щодо вимог відповідних технічних регламентів. Основна мета повірки – це підтвердження того, що даний засіб вимірювальної техніки відповідає встановленим вимогам, адже саме за таких умов він відображає точні показники об’ємів спожитих ресурсів. Тобто повірка в кінцевому рахунку – це питання економії коштів і беззаперечна вигода не тільки для малих чи великих підприємств, а й для пересічних споживачів.

      Особлива увага на підприємстві приділяється повірці приладів обліку тепла в період підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону у регіоні. Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань, який очолює Володимир Гончарук, проводить повірку теплолічильників, до складу яких входять крильчасті, електромагнітні, ультразвукові лічильники та витратоміри-лічильники. Повірка лічильників здійснюється на проливній повірочній установці УВЛ 15/80 МС, яка дозволяє проводити повірку лічильників та витратомірів-лічильників, які входять до складу лічильників теплоти, а також лічильників холодної та гарячої води в діапазоні від DN 15 до DN 80 з різьбовим та фланцевим приєднанням. На даній установці є можливість здійснювати повірку до 6 одиниць лічильників води одночасно, які використовуються при комерційному обліку в побуті. Також можна встановити до 2 одиниць витратомірів лічильників, що входять до складу вузлів обліку теплоенергії.

    

Стаціонарна проливна установка для повірки витратомірів-лічильників, лічильників холодної та гарячої води.

На фото: начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Володимир Гончарук

На фото: прилади обліку тепла

На фото: прилади обліку тепла

        Фахівці відділу забезпечені актуалізованим фондом нормативної документації, методиками виконання вимірювань, пройшли відповідне навчання та атестовані за напрямками виконання діяльності. Еталонна база, яка є в наявності, повністю відповідає вимогам методик виконання вимірювань та пройшла періодичне калібрування, що відповідає вимогам чинного законодавства в галузі метрології.

         Робочі місця фахівців, які здійснюють повірку, забезпечені сучасним еталонним обладнанням.

      На підприємстві активно вводяться нові методи повірки приладів обліку води – побутових лічильників. Зокрема, для зручності замовників освоєно новий метод повірки водолічильників на місці експлуатації, яка проводиться механічним пристроєм номінальних діаметрів DN15 та DN20 за допомогою переносної проливної установки. Тож зараз пересічні жителі міста та області можуть повірити лічильники води без демонтажу, що суттєво економить час та зусилля. Для додаткового контролю і підтвердження достовірності вимірювань використовується фотофіксація процедури повірки. Уся процедура відбувається прозоро для споживача.

      Для того, щоб фахівець підприємства приїхав і здійснив повірку, треба залишити заявку, зателефонувавши за одним із нижчевказаних телефонів: (050) 164 50 00 або (073) 164 50 00. У визначений час фахівець ДП «Миколаївстандарт-метрологія» приїде за вказаною адресою з усім необхідним обладнанням та проведе повірку лічильника води, не знімаючи пломбу та не задіюючи служби міського водоканалу чи інші сторонні організації. Оплата послуг здійснюється через банк.

Як здійснюється повірка  побутових лічильників води 

 

       Крім повірки побутових водолічильників, ДП «Миколаївстандартметрологія» також надає послуги з повірки промислових приладів обліку води.

 

      Якщо у вас виникнуть питання з приводу повірки лічильників обліку тепла та води, зателефонуйте на підприємство і отримайте кваліфіковану допомогу з хвилюючих питань.

     Контактна інформація: 54003, м. Миколаїв, вул. 5 Слобідська, будинок 2А

Тел.: (0512) 24-21-14; (0512) 40-94-20

E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.