Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань державного підприємства «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Миколаївстандартметрологія») надає метрологічні послуги замовникам як на території Миколаївської області, так і за її межами. Відповідно до галузі уповноваження фахівці відділу проводять повірку широкого спектру засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), які входять до складу комерційних вузлів обліку газу та використовуються при взаєморозрахунках між газопостачальними організаціями та споживачами, а також використовуються під час контролю безпечності експлуатації газового обладнання. До таких ЗВТ відносяться: лічильники та обчислювачі об’єму природного газу, вимірювальні комплекси, датчики тиску, термоперетворювачі опору, манометри, мановакууметри, газоаналізатори та газосигналізатори, тощо.

Замовниками метрологічних послуг ДП «Миколаївстандартметрологія» є підприємства з транспортування і постачання природного газу та теплоенергетичного комплексу, об’єкти житлово-комунального господарства, підприємства-виробники ЗВТ, що використовуються в комерційному обліку газу, та інші.

Питання виконання положень законів України «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», нормативно-правових актів та нормативних документів у галузі метрології щодо приладового обліку природного газу, які гармонізовані з нормативами Європейського Союзу, були обговорені у березні 2019 року під час зустрічі представників ДП «Миколаївстандартметрологія», ПАТ «Миколаївгаз» та ТОВ «Ізодром».

Також обговорювались проблемні питання метрологічного забезпечення приладового обліку природного газу, запровадження процедур оцінки відповідності ЗВТ вимогам технічних регламентів, питання організації повірки вимірювальних комплексів та інші питання.

Основною метою діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» є організація, здійснення та координація діяльності, спрямованої на забезпечення єдності вимірювань в регіоні відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», інших нормативно-правових актів України і нормативних документів з метрології.

Якість виконання договірних робіт з повірки ЗВТ забезпечується насамперед завдяки наявній сучасній еталонній базі та кваліфікаційному рівню персоналу.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» є забезпечення діяльності метрологічних підрозділів підприємства сучасною власною еталонною базою та обладнанням.

Для забезпечення повірки лічильників газу еталонним обладнанням наше підприємство планує придбати у 2019 році установку для повірки (контролю метрологічних характеристик) лічильників газу побутового та промислового призначення.


З питань співпраці звертайтесь за адресою:
м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2-А
(науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань)
тел.(0512) 24-21-14, 24-40-34
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.