Відбувся семінар для підприємств зернового комплексу

 

На базі Миколаївського університету кораблебудування ім. адмірала Макарова відбувся семінар на тему: «Сучасний стан та перспективи метрологічної діяльності підприємства та лабораторій у світлі оновленого законодавства України. Забезпечення єдності вимірювань на підприємствах зернового комплексу. Діяльність зернових випробувальних лабораторій. Актуальність впровадження системи НАССР для підприємств, які займаються зберіганням та переробкою зернових культур», організований ДП «Миколаївстандартметрологія» для підприємств зернового комплексу Миколаївської області.

 

Заступник директора з питань стандартизації, якості та наукової діяльності Фоміна Світлана Володимирівна

 

Відкрила семінар та звернулася до учасників із вступним словом заступник директора з питань стандартизації, якості та наукової діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» Фоміна Світлана Володимирівна.

Заступник директора з метрології Шевцов Юрій Олександрович

 Із доповідями та лекціями виступили фахівці ДП «Миколаївстандартметрологія». Заступник директора з метрології Шевцов Ю. О. розкрив практичні аспекти впровадження основних вимог та положень нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у роботі метрологічних служб та лабораторій, розповів про нормативно-правові акти, спрямовані на реалізацію закону, ознайомив присутніх з типовим положенням про метрологічні служби підприємств та організацій, які виконують роботи у сфері законодавчо регульованої метрології, із переліком категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, організацією та порядком проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ.

Начальник відділу інспектування та метрологічного забезпечення Карпова Зоя Іванівна

Начальник відділу інспектування та метрологічного забезпечення ДП «Миколаївстандартметрологія» Карпова Зоя Іванівна розповіла учасникам семінару про  особливості метрологічного нагляду, порядок його проведення, права та обов’язки інспекторів метрологічного нагляду Держпродспоживслужби України та відповідальність за порушення законодавства у сфері метрології. Зоя Іванівна висловила пропозиції підприємства щодо проведення на добровільних засадах оцінювання спроможності проведення вимірювань.

 

Начальник відділу систем управління  Кравчук Світлана Федорівна

 

Начальник відділу систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» Кравчук Світлана Федорівна розповіла про актуальність впровадження системи НАССР для підприємств, які займаються зберіганням та переробкою зернових культур.

 

Заступник начальника випробувальної лабораторії Цмоканич Юлія Олегівна

Заступник начальника випробувальної лабораторії ДП «Миколаївстандартметрологія» Цмоканич Юлія Олегівна ознайомила учасників семінару з можливостями акредитованої випробувальної лабораторії підприємства у сфері випробувань показників зернових культур, метрологічною простежуваністю у випробувальних лабораторіях та суттю міжлабораторних порівнянь результатів випробувань.

Начальник метрологічного центру Болодурін Володимир Вадимович

 

Начальник метрологічного центру ДП «Миколаївстандартметрологія» Болодурін Володимир Вадимович розповів про нові Технічні регламенти в галузі метрології, гармонізовані з відповідними Директивами Європейського Союзу, оцінку відповідності ЗВТ та звернув увагу на те, що необхідно знати підприємству при закупівлі законодавчо регульованих ЗВТ, ознайомив учасників семінару із загальними підходами до калібрування ЗВТ та валідацією методик виконання вимірювань.

В. о. начальника відділу маркетингу, реалізації робіт, послуг та ЗВТ Скляревська Лариса Миколаївна

В.о. начальника відділу маркетингу, реалізації робіт, послуг та ЗВТ  ДП «Миколаївстандартметрологія» Скляревська Лариса Миколаївна висловила пропозиції щодо оснащення зернових лабораторій та організації повірки законодавчо регульованих ЗВТ для підприємств зернового комплексу.

 

Учасники семінару –  підприємства зернового комплексу Миколаївської області.

 

 

Серед присутніх були представники 14 зернових підприємств регіону, зокрема: ТОВ «Баловнянська виробнича база», ПП «Благодатненський птахопром», ТОВ «Грінтур-ЕКС», ПрАТ «Засільське ХПП», зерновий термінал ТОВ МСП «НІКА-ТЕРА», ТОВ «Колосівський елеватор», ПрАТ «Миколаївський КХП», ТОВ «ВІБО-ТРАНС», ТОВ «Вознесенський елеватор», ТОВ «АгроАльфа Термінал», ТОВ «Ексім Грейн», ТОВ «Ойлтранстермінал», ТОВ «Людмилівський елеватор».