Актуальні питання метрологічної діяльності відділу теплотехнічних вимірювань

   Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань державного підприємства «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Миколаївстандартметрологія») надає метрологічні послуги як на території Миколаївської області, так і за її межами.  Відповідно до галузі уповноваження фахівці відділу проводять повірку (калібрування) широкого спектру засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), таких як: лічильники та обчислювачи об’єму природного газу, вимірювальні комплекси, датчики тиску, температури, манометри, мановакууметри, витратоміри лічильників, теплообчислювачі, газоаналізатори, інтерферометри, хроматографи газові, фотометри, аналізатори біохімічні та гематологічні, спектрофотометри, гемоглобінометри, кондуктометри, апарати гемодіалізу (штучної нирки) тощо.

    Замовниками метрологічних послуг ДП «Миколаївстандартметрологія» є підприємства з транспортування і постачання природного газу та теплоенергетичного комплексу, об’єкти житлово-комунального господарства, медичні, освітні, культурні заклади та установи; фізичні особи та інші.

   Основною метою діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» є організація, здійснення та координація діяльності, спрямованої на забезпечення єдності вимірювань в регіоні відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», інших нормативно-правових актів України і нормативних документів з метрології.

   Якість виконання договірних робіт з повірки (калібрування) ЗВТ забезпечується насамперед завдяки наявній сучасній еталонній базі та кваліфікаційному рівню персоналу.

    З набуттям чинності ряду нормативно-правових документів, що регулюють відносини у сфері метрології та метрологічної діяльності, змінилися і вимоги до державних підприємств, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

   Так, «Критеріями, яким повинні відповідати наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та провадять метрологічну діяльність, та повірочні лабораторії, які уповноважуються або уповноважені на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації», затверджені наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.09.2015 №1192, передбачено ряд вимог, у т.ч. до еталонної бази, а саме: заявник повинен мати власні еталони, ЗВТ і допоміжне обладнання для проведення повірки ЗВТ у заявленій галузі уповноваження.

   Одним із пріоритетних напрямків діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» є забезпечення діяльності метрологічних підрозділів підприємства сучасною власною еталонною базою та обладнанням. За останні роки для науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань було придбано:термостат рідинний низькотемпературний «Термотест-08»з діапазоном регулювання температури від 0 до 100 ºС; багатофункціональний калібратор температури MEDUSA-3 511 з діапазоном вимірювань від 30 до 700 ºС та ; цифрові манометри ADT 681-05 з діапазонами вимірювань від -1 до 700 bar; устаткування для реалізації реперних точок: потрійна точка води (0,01 ºС), точка плавлення галію (29,7646 ºС).

 termotest 100 obshhij vid sleva s terkonom imageverybig 92 144 1 3423 1

Термостат рідинний низькотемпературний «Термотест-08»

 jupiter

Багатофункціональний калібратор температури MEDUSA-3 511

 

      З метою забезпечення своєчасної повірки ЗВТ на об’єктах водопостачання та водоспоживання, а також в рамках участі в підготовці об’єктів теплопостачання та теплоспоживання м. Миколаєва та Миколаївської області до опалювального сезону, ДП «Миколаївстандартметрологія» у 4 кварталі 2018 року було придбано установку повірочну проливну УВЛ 15/80-МС, яка дозволить проводити періодичну повірку законодавчо регульованих ЗВТ: витратомірів-лічильників, які входять до складу лічильників теплоти, а також лічильників холодної та гарячої води в діапазоні від DN 15 до DN 80 з різьбовим та фланцевим приєднанням, власниками яких являються населення та юридичні суб’єкти господарської діяльності.

З питань співпраці звертайтесь за адресою:

м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2-А

(науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань)

тел.(0512) 24-21-14, 24-40-34

e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.