Повірка лічильників води: хто, де, коли і як?

   Уже більше 100 років державне підприємство «Миколаївстандартметрологія» надає метрологічні послуги з повірки засобів вимірювальної техніки, які є пріоритетним напрямом роботи підприємства ще з часів заснування. За виробничі досягнення, значний внесок у вдосконалення національної системи технічного регулювання трудовий колектив ДП «Миколаївстандартметрологія» нагороджений державними нагородами: у 2010 році з нагоди 90-ої річниці - почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а в 2015 році з нагоди дев’яностоп’ятилітнього ювілею - почесною грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом. Сьогодні нашими клієнтами є такі потужні та відомі в Україні і за кордоном підприємства: ТОВ СП «НІБУЛОН», ТОВ «Сандора», ПАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль», ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», АТ «Миколаївобленерго»,  ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», ТОВ «Сервісний центр «Металург», ПАТ «Миколаївгаз», ЗАТ «Баштанський сирзавод», ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод», та інші. Всього ми плідно співпрацюємо близько з  500-ма  підприємствами.

   А географія надання послуг ДП «Миколаївстандартметрологія» – це здебільшого місто Миколаїв та Миколаївська область.  Але останнім часом зросла кількість замовників з інших областей України, таких як: Одеської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської та інших. Фактично, ми надаємо послуги по всій Україні.

   Щорічно ДП «Миколаївстандартметрологія» здійснює обширний об’єм робіт з повірки приладів в тому числі приладів обліку води, тепла, газу та електричної енергії. Дані роботи здійснює атестований кваліфікований персонал, який проходить періодичне навчання. Працівники підприємства, маючи багаторічний досвід, завжди йдуть в ногу з новими вимогами та методами повірки, постійно вивчаючи нормативні документи з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). 

 

  1. Навіщо потрібна повірка лічильників води?

    З часом лічильники можуть ставати менш точними. Цьому сприяють і сторонні елементи у воді, та й термін служби водомірів не вічний. Тому повірка лічильників води цілком обґрунтована дія.

   Погодьтеся, не хочеться переплачувати за послугу тільки тому, що показники погрішності приладів можуть з часом збільшуватися. Як нам відомо з практики, лічильники можуть нарахувати як більше так і менше кубометрів спожитої води, ніж використовується споживачем. Тому, щоб Ви були впевнені, що Ваш лічильник, який встановлено для прорахунку використання води, нараховує достовірно - потрібно один раз на чотири роки проводити повірку даного засобу вимірювальної техніки (ЗВТ).

  1. Як часто потрібно повіряти лічильники води?

    У відповідності до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - періодична повірка засобів вимірювальної техніки здійснюється на протязі експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

   Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за № 1747 від 13.10.2016, який зареєстрований в  Міністерстві юстиції України 01 листопада 2016 року за № 1417/29547 на лічильники води, встановлюється міжповірочний інтервал –один раз в 4 роки.

   В свою чергу на лічильники, що вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку встановленого зразка і вказується дата, до якої таке Свідоцтво діє. Як наслідок - повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника. 

  1. Хто має право проводити повірку?

   Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність" передбачено, що для проведення повірки науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження), яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

   Згідно з Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", проводити повірку лічильників після зняття з абонентського обліку (розпломбування), власник лічильника може в будь-якій уповноваженій організації, внесеній до Державного реєстру наукових метрологічних центрів і повірочних лабораторій, якою є державне підприємство «Миколаївстандартметрологія». 

  1. Як проходить повірка лічильників води?

          Одним із методів повірки лічильників води з механічним відліковим пристроєм DN10, DN15, DN20 є здійснення повірки уповноваженою організацією на переносних установках на місці експлуатації.

   Інший метод повірки лічильників води є здійснення повірки уповноваженою організацією на стаціонарній проливній установці на робочому місці уповноваженої організації після зняття з абонентського обліку (розпломбування).

   Для зручності населення м. Миколаєва та області  ДП «Миколаївстандартметрологія» створені робочі місця, на яких здійснюється повірка лічильників на стаціонарній проливній установці у м. Миколаєві, м. Вознесенську,  м. Южноукраїнськум. Первомайську.

Стаціонарна проливна установка для повірки витратомірів-лічильників, лічильників холодної та гарячої води.

На фото: начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Володимир Гончарук     

   Переважно лічильники знімаються, як і встановлюються, споживачем своїми силами, або споживач викликає сантехніка, який і зніме лічильники. Власнику лічильника потрібно принести його безпосередньо до організації, яка має право організовувати та/або проводити повірку. Та у встановлений термін ( повірка триває до 15 робочих днів) отримати прилад і ознайомитись з результатами повірки.

   В разі повірки лічильників на місці експлуатації таку послугу достатньо замовити за телефоном. На даний час така послуга організована в м. Миколаєві та м. Южноукраїнську та ведеться робота з організації в м. Вознесенську і м. Первомайську.

   Результати повірки лічильників води можуть бути як позитивними так і негативними, та в цьому разі організацією по проведенню повірки видається свідоцтво про повірку або довідка про непридатність відповідно.

   Якщо лічильник придатний до застосування, абонент подає відповідні документи до водоканалу і той його приймає в експлуатацію. В разі якщо виявлено що лічильник непридатний – його потрібно замінити. 

          5. Які правові наслідки не проведення повірки лічильників?

   Абонентам, у яких термін повірки лічильників води прострочений, водопостачальні організації мають нараховувати за послуги у відповідності до нормативів питного водопостачання для споживачів  (Постанова КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 р. № 409, редакція від 01.05.2018).

   Задля уникнення не бажаних ситуацій (здійснення повірки лічильників води організацією, яка не має право здійснювати повірку) пропонуємо запитувати свідоцтво про уповноваження.

   ДП «Миколаївстандартметрологія» завжди знаходиться в гущині подій та тримає руку на пульсі змін. Ми завжди були і залишаємося, перш за все, помічниками та консультантами як для підприємств та установ регіону, так і для мешканців Миколаївщини і завжди готові надати допомогу у складних питаннях.

 

  Звичайно, важливу роль у діяльності підприємства відіграють і інші підрозділи підприємства, не лише метрологічні.

Ми – єдине ціле і неможливо уявити роботу однієї ланки без іншої.

Наш колектив – велика дружна команда.

За детальною інформацією щодо повірки лічильників води Ви можете звертатися до

Державного підприємства «Миколаївстандартметрологія»

Свідоцтво про уповноваження № П-41-2019 строком дії до 28.08.2024 року

м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2а,

Режим роботи: пн-чт з 8:00 до 18:00, пт з 8:00 до 15:30. Обід з 12:00 до 12:45.

м. Первомайськ, вул. Київська, 9А

Режим роботи: пн-чт з 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:30. Обід з 12:00 до 12:30.

моб. тел. (050) 164 50 00(073) 164 50 00(098) 164 50 00

веб-сайт: ncsms.com.ua