УВАГА!

  Актуальна пропозиція для експортерів з проведення випробувань на вміст хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській продукції та сировині

    На початку лютого 2020 року Європейська комісія звернулась до українського уряду з повідомленням, що на її засіданні було розглянуто Положення про внесення змін до додатків II та V Регламенту ЄС №396/2005, яке стосувалося перегляду встановлених максимально дозволених рівнів залишків пестицидів (інсектицидів) хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в зернових та олійних культурах, а також в продукції, виробленої з цих культур (олії, шроти, макухи). Це було пов’язано із забороною їх використання в ЄС Регламентами № 2020/17 и № 2020/18 від 10 січня 2020 р. (для держав-членів ЄС з 16 лютого 2020 р. скасовані дозволи на засоби захисту рослин, що містять хлорпірифос як активну речовину, а перехідний період використання залишків таких засобів був дозволений до 16 квітня 2020 р.).

     Схвалення змін щодо максимально дозволених рівнів залишків було заплановано на липень 2020 р., а введення в дію нової редакції Регламенту ЄС №396/2005 - на жовтень 2020 р. Таким чином, з жовтня 2020 року для сировини і продукції, виробленої з нового врожаю олійних і зернових культур під час експортування до ЄС будуть діяти нові максимально дозволені рівні залишків хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу на рівні не більше 0,01 мг/кг, в іншому випадку експорт такої продукції буде заборонено, а відповідальність та витрати, пов’язані з невідповідною продукцією буде нести виробник і постачальник продукції.

     Препарати на основі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу широко застосовуються в Україні для боротьби зі шкідниками – для обробки рослин під час вегетаційного періоду, місць зберігання та зерна під час зберігання, навіть у побуті для боротьби з мурахами або тарганиами.  Хлорпірифос та хлорпірифос-метил - це жиророзчинні інсектициди класу фосфорорганічних сполук, тому у випадку переробки олійних культур вагома його частка може залишатися в олії.

     Зниження максимально дозволеного рівня залишків цих пестицидів може призвести до збільшення ризиків отримання нотифікацій під час експорту зернових та продуктів переробки до країн ЄС (повідомленнь про те, що продукція не відповідає вимогам ЄС) та призвести як до обмежень у торгівлі, так і до повної зупинки експорту зернових та олійних культур і продуктів їх переробки до країн ЄС.

     Випробувальна лабораторія ДП «МИКОЛАЇВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» пропонує визначення залишкових кількостей хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в харчовій продукції та сільськогосподарській сировині газохроматографічним методом МВ 3222-85 «Унифицированная методика определения фосфорорганических пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами» згідно Сфери акредитації випробувальної лабораторії.

 

       З питань співпраці просимо звертатися :

       вул. 5-а Слобідська, 2А, м. Миколаїв, 54029, (район парку Народний Сад)

       тел./факс (0512) 57-17-09, (095)287-19-01, e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

       Начальник ВЛ Григор’єва Наталія Анатоліївна