Учасники семінару

   12 грудня 2019 року в Миколаєві відбувся обласний семінар на тему: «Актуальні питання метрологічного забезпечення у сфері охорони здоров’я».

   За ініціативи директора ДП «Миколаївстандартметрологія» Ірини Михайлівни Романенко та за підтримки начальника управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації Павла Васильовича Георгієва був проведений семінар для міських, обласних та районних закладів охорони здоров’я. Склад учасників семінару становив близько 80 осіб. Зокрема, до семінару долучились відповідальні особи за забезпечення єдності вимірювань в медичних закладах з Братського, Вознесенського, Новобузького, Вітовського та Баштанського районів, а також фахівці клінік та центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Миколаєва. Взяли участь у семінарі й представники управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

   На семінарі розглядались питання:

   Практичні аспекти впровадження основних вимог та положень нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у роботі метрологічних служб та лабораторій. Законодавчо регульована та добровільна сфера.

  • Нормативно-правові акти, направлені на реалізацію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
  • Типове положення про метрологічні служби підприємств та організацій, які виконують роботи у сфері законодавчо регульованої метрології. Функції, права та обов’язки осіб, відповідальних за забезпечення єдності вимірювань на підприємствах та в організаціях.
  • Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.
  • Організація та порядок проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів. Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ.
  • Інші питання метрологічного забезпечення медичних закладів Миколаївської області. 

   На фото: заступник директора з метрології ДП «Миколаївстандартметрологія» Юрій Олександрович Шевцов

   Зі вступним словом звернувся до присутніх заступник директора з метрології ДП «Миколаївстандартметрологія» Юрій Олександрович Шевцов. У своїй доповіді він розкрив актуальні теми, що стосуються метрології та метрологічної діяльності. Зокрема, зосередив увагу на законодавчих змінах, а також  на установлених законодавчих основах для здійснення в Україні метрологічної діяльності на основі міжнародних та європейських вимог.

 

       На фото: головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області Наталя Валеріївна Воронцова

 Головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області Наталя Валеріївна Воронцова детально розглянула актуальне питання здійснення метрологічного нагляду. Вона зосередила увагу присутніх на правилах проведення метрологічного нагляду, а також повідомила яким чином Держпродспоживслужба виявляє порушення та як саме необхідно усувати ці порушення.

 

На фото: відповідальна особа з метрології. Провідний інженер з метрології Миколаївської обласної клінічної лікарні Сергій Станіславович Василенко

 

На фото: начальник відділу інспектування та метрологічного забезпечення Зоя Іванівна Карпова

  Провідний інженер з метрології Миколаївської обласної клінічної лікарні Сергій Станіславович Василенко повідомив про пропозиції ДП «Миколаївстандартметрологія» щодо проведення на добровільних засадах оцінювання спроможності проведення вимірювань лабораторіями. Начальник відділу інспектування та метрологічного забезпечення Зоя Іванівна Карпова доповнила його виступ та детально зупинилась на питанні, що стосується підтвердження компетентності у сфері проведення вимірювань клініко-діагностичних лабораторій.

 

На фото: начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Володимир Федорович Гончарук

 

На фото: заступник начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Світлана Броніславівна Шустак

   Начальник відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Володимир Федорович Гончарук та заступник начальника відділу Світлана Броніславівна Шустак звернули увагу присутніх на питання повірки законодавчо регульованих ЗВТ теплотехнічних, оптико-фізичних та фізико-хімічних величин. Доповідачі зазначили як саме проводиться повірка засобів медичних приладів та якою законодавчою базою це регулюється, а також зосередились на змінах в законах щодо проведення повірки приладів.

 

На фото: начальник метрологічного центру Володимир Вадимович Болодурін

 

На фото: начальник калібрувальної лабораторії Наталія Петрівна Делікатна

 Начальник метрологічного центру Володимир Вадимович Болодурін та начальник калібрувальної лабораторії Наталя Петрівна Делікатна розглянули питання, що стосуються нових технічних регламентів в галузі метрології, які гармонізовані з відповідними Директивами Європейського союзу. Також визначили загальні підходи до калібрування засобів вимірювальної техніки.

 

На фото: начальник електротехнічної лабораторії Богдан Євгенович Михайлішин

   Начальник електротехнічної лабораторії Богдан Євгенович Михайлішин широко висвітлив питання контролю вихідних параметрів медичного обладнання. Контастував, що повірка медичного обладнання необхідна для точного встановлення діагнозу пацієнта, а саме це є запорукою якісного лікування.

 

На фото: заступник директора з регіонального розвитку та маркетингу Денис Сергійович Данилюк

   Заступник директора з регіонального розвитку та маркетингу Денис Сергійович Данилюк розкрив питання, що стосується порядку оформлення метрологічних послуг. Крім того, він запропонував усім медичним закладам області зворотній зв'язок, надавши свої контактні дані. Так, кожен медичний заклад може поставити питання яке стосується повірки медичного обладнання та отримати допомогу у його вирішенні.

 

Реєстрація учасників

 

Робочий момент семінару

 

Робочий момент семінару

 Організація правильного метрологічного забезпечення в закладах охорони здоров’я являється запорукою якості надання медичних послуг.

  За більш детальною інформацією та для налагодження співпраці просимо звертатись за адресою: м. Миколаїв, вул. 5 Слобідська, буд. 2А, електронна адреса веб-сайту: ncsms.com.ua, тел./факс: (0512) 24-21-14.