Інформація

про участь ДП “Миколаївстандартметрологія”

у семінарі «Важливі сучасні аспекти виробництва коньяків України» та засіданні Центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації «Укрвипром»

22-25 жовтня 2019 року Корпорацією «Укрвинпром» спільно з ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» у партнерстві з ТПП України та медіа холдингом «Українська правда» за сприяння та підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Посольства Франції в Україні, Єврокомісії, Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» був проведений семінар на тему «Важливі сучасні аспекти виробництва коньяків України» та засідання Центральної галузевої дегустаційної комісії (далі - ЦГДК) корпорації з визначення кращих коньяків України.

   В рамках програми заходів для спеціалістів виноградно-виноробної галузі України під час семінару були представлені ряд доповідей та презентацій в тому числі від проекту ЄС «підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», зокрема, щодо системи контролю географічних зазначень відповідно до вимог ЄС та захисту прав інтелектуальної власності.

   Керівник Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Саверіо Савіо та національний експерт проекту Юлія Прохода мали складні завдання, які були вирешенні та обговоренні під час семінару, а саме:

- пояснити умови Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС;

- розповісти про можливості для українського ринку;

- відповісти на питання, чим такі цінні географічні зазначення і як їх можна використати для розвитку галузі виноградарства і виноробства.

   Результатами спільної роботи було створення проекту Меморандуму про взаєморозуміння між українськими виробниками коньяку України, а також Українською корпорацією по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром», та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, який заплановано доопрацювати та укласти з метою подальшого розвитку виробництва коньяку та просування на міжнародних ринках.

Представники семінару «Важливі сучасні аспекти виробництва коньяків України

   24-25 жовтня 2019 року відбулося засідання ЦГДК корпорації «Укрвинпром».

   Основним критерієм оцінки якості в коньячному виробництві є дегустація, тобто органолептичний (сенсорний) аналіз, який в поєднанні з іншими аналітичними методами дозволяє досить повно судити про споживчі властивості коньяку.

   Дегустація володіє істотною перевагою перед іншими методами аналізу. По-перше, цей метод володіє високою чутливістю, недоступною навіть найсучаснішим аналітичним методам, по-друге - це висока швидкість виконання аналізу (зразок може бути проаналізований за лічені хвилини), по-третє - це можливість одночасного відчуття всіх впливаючих на якість сполук. Останнє, так зване сенсорне сприйняття, притаманне тільки органам чуття і не може бути відтворено ніякими методами фізико-хімічного аналізу.

   Зразки для дегустації були комісійно придбані у торгівельних мережах. Таким чином фахівці  оцінили ті коньяки, які купують українці.

   На засіданні були присутні спеціалісти виноробної галузі, представники центральних органів виконавчої влади, провідних наукових та освітніх установ, професійні сомельє.

Члени семінару «Важливі сучасні аспекти виробництва коньяків України» та Центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації «Укрвинпром»

   Миколаївську область на даному заході представляли заступник директора з питань стандартизації, якості та наукової діяльності

ДП «Миколаївстандартметрологія» Фоміна Світлана Володимирівна, начальник виробничої лабораторії ПАТ «Коблево» Нужна Світлана Петрівна,

начальник лабораторії ТОВ «МКЗ» Сторчак Анджела Анатоліївна та провідний технолог ТОВ «Лиманський» Корнієнко Олена Григорівна.

Робочий момент засідання Центральної галузевої дегустаційної комісії корпораціі «Укрвинпром»,

справа на фото – заступник директора з питань стандартизації, якості та наукової діяльності

ДП «Миколаївстандартметрологія» Фоміна С.В.

   Результати дегустації були оголошені під час підсумкової прес-конференції. Нагородження кращих зразків коньяків України та бренді вітчизняних виробників відбудеться на 5-му Національному виноробному Форумі.

Робочий момент засідання Центральної галузевої дегустаційної комісії корпораціі «Укрвинпром»

   Кого зацікавила дана інформація, пропонуємо звернутися до заступника директора з питань стандартизації, якості  та наукової діяльності Фоміної Світлани Володимирівни для отримання відповідей на свої запитання: пр. Центральний, 11/5, м. Миколаїв, тел/факс (0512) 34-61-38, тел.моб (095) 288-14-25, е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.