Напередодні Старого Нового року співробітники ДП«Миколаївстандартметрологія» поринули в атмосферу стародавніх традицій колядування

 

 

 

      З давніх давен на Україні новорічні свята супроводжувалися засіванням, колядуванням і щедруванням.

Колядники вітають директора ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М.

      Починаючи з минулого року, керівництво та профспілковий комітет ДП «Миколаївстандартметрологія», підтримуючи чудову багатовікову традицію колядування, організовує яскраве, костюмоване, театралізоване дійство з піснями, колядками, щедрівками та святковими віршами напередодні Старого Нового року за участю співробітників підприємства.

Колядники у відділі маркетингу, реалізації робіт, послуг та засобів вимірювальної техніки

        Із історії свята:

       Коляда - центральне зимове свято. Наша Коляда святкується два тижні - починається 6 січня і закінчується 20 січня. Колядування має свою давню історію, коріння якої сягає ще арійських часів. Колядки пов'язані з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Вважалося, що в цей день Сонце з'їдає змій Коротун. Всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове сонце — маленького Божича.

 

Колядування у науково-технічному відділі метрологічного забезпечення мехінчних вимірювань, вимірювань рівня та об'єму речовин

        Язичники намагалися захистити новонародженого: вони проганяли Коротуна, який намагався з'їсти нове Сонце, а потім ходили від хати до хати, щоб сповістити людей про народження нового Сонця, і зображення цього сонця носили з собою. Як тільки на небі сходила зоря, колядники заходили в двір, кликали господаря і співали його родині величальних пісень про сонце, місяць, зорі. Ці пісні й стали називати колядами або колядками. Саме слово «коляда» походить від назви Нового Року у римлян «Calendae Januariae», той що припадає на другу половину грудня місяця.

Завзяті колядки у науково-технічному відділі метрологічного забезпечення геометричних вимірювань

      Згодом, із появою християнської релігії обряд колядування був приурочений до Різдва Христового і в колядках з’явились біблійні і світські мотиви.

      Згідно з традицією першим в цей день в будинок повинен зайти чоловік, оскільки вважається, що дівчата не приносять щастя.

 

Група колядників у випробувальній лабораторії

         Голова колядників - Зіркар. Це людина, яка йшла першою і несла зірку, людина, яка мала гучний гарний голос і краще за інших знала колядки.

Святкові віршування у відділі інспектування та метрологічного забезпечення

         Наступним за старшинством йде Дзвонар. Його обов'язок - нести великий дзвіночок та сповіщати людей дзвоном про те, що йдуть колядники.

 

Колядники завітали до науково-технічного відділу метрологічного забезпечення електричних, магнітних, радіотехнічних вимірювань та іонізуючих випромінювань

        Третім важливим колядником є Міхоноша. Ця людина повинна була бути сильною, бо їй доводилося носити все те, що господарі будинків накидають колядникам: цукерки, печиво, гроші і т.д. Ватага колядників не повинні брати нічого з рук - всі подарунки господарі повинні класти прямо в мішок.

Орган систем управління приймає колядників

            Колядники принесли святкову атмосферу до кожного структурного підрозділу ДП «Миколаївстандартметрологія».

 

Святкові віршування у відділі фінансування, бухгалтерського обліку та звітності

        Лунали новорічні і різдвяні віршування та привітання, оплески та слова вдячності від глядачів за можливість відчути стародавні традиції та поринути в казкову атмосферу Коляди.

 

ДП «Миколаївстандартметрологія»