Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення геометричних вимірювань

Начальник відділу Човганська Галина Іванівна
(0512) 76-90-47

 

   У відповідності до галузі уповноваження відділ надає метрологічні послуги з наступних напрямів

  1. Повірка засобів вимірювальної техніки.

   2.Калібрування засобів вимірювальної техніки.

   3. Атестація випробувального обладнання.

   4. Вимірювання у сфері та поза сферою законодавчо регульованої метрології.

     Відділ виконує повірку, калібрування засобів вимірювальної техніки за наступними видами вимірювань:

               – вимірювання геометричних величин (01);

              - вимірювання механічних величин (02);

              – оптико-фізичні вимірювання (11).

  

Виконання повірки ультразвукових товщиномірів начальником науково-технічного відділу метрологічного забезпечення Човганською Г.І.

     Відділ має багаторічні традиції в галузі вимірювань  довжини і кутів, шорсткості  поверхонь, вимірювання відхилення від прямолінійності та площинності поверхонь. які базуються на сучасній еталонній базі, яка складається з комплексу високоточних засобів вимірювальної техніки, розроблених на основі новітніх досягнень науки і техніки .

     Відділ забезпечений організаційними, нормативними та методичними документами, що використовуються під час проведення метрологічних робіт.      

     Працівники відділу мають професійну підготовку, високу кваліфікацію та значний досвід.

     На атестованих робочих місцях,  які базуються на сучасній еталонній базі та  складаються з комплексу високоточних засобів вимірювальної техніки, розроблених на основі новітніх досягнень науки і техніки відділ проводить повірку та  калібрування більше 200 найменувань засобів вимірювальної техніки, які використовують в різних сферах діяльності, а саме:

  1. Машинобудування: оптико – механічні прилади (Мікроскопи вимірювальні, машини оптико-механічні вимірювальні, оптиметри, довжиноміри, міри довжини кінцеві, міри кутові призматичні, зразки шорсткості поверхонь, пластини плоскі скляні, пластини плоскопаралельні скляні, кутові прилади, прилади для вимірювання прямолінійності і площинності поверхонь, штангенінструмент, мікрометричні прилади, прилади неруйнівного  ультразвукового контролю, штрихові прилади, важільні прилади та багато інших.

 

Виконання вимірювань діафрагм інженером з метрології ІІ категорії Куделею Л.А.

2. Геодезичні роботи: тахеометри, нівеліри, теодоліти, рейки нівелірні, рулетки.

Геодезичні роботи. На фото зліва направо: інженер з метрології ІІ категорії Куделея Л.А. та провідний інженер з метрології Огреба Л.А.

У відділі   створено та атестовано польовий лінійний компаратор для повірки геодезичних приладів – тахеометрів електронних, світлодальнемірів.

 

Схема розташування пунктів польового лінійного компаратору ДП «Миколаївстандартметрологія»

3. Облік енергоресурсів: діафрагми для звужуючих пристроїв, витратомірні вузли при обліку газу і тепла, метроштоки для вимірювання рівня нафтопродуктів в емностях.

 

4. Будівництво: атестація випробувального обладнання, яке використовується при виробництві будматеріалів, випробуванні грунтів та інші.

 

 5. Агропромислові підприємства: сита, прилад Журавльова, прилад для визначення числа падіння.

 

 6. Станції технічного обслуговування та лабораторії технічних оглядів: стенди регулювання розвалу і сходження коліс, стенди для перевірки гальмівних систем автомобілів, стенди балансування коліс автомобілів, стенди для регулювання світла фар, майданчики для перевірки гальмівної системи автомобілів, естакади для перевірки ефективності стоянкового гальма.

Повірка стенду для діагностування кутів установки коліс автотранспортних засобів автоцентру «АТЛ». На фото зліва направо: управляючий автоцентром «АТЛ» Білий М.В., начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення геометричних вимірювань Човганська Г.І.

 

 7.Залізниця: стенди для повірки колійних шаблонів, шаблони колієвимірювальні та універсальні засоби вимірювальної техніки.

 

  8. Медицина: Діагностичні ультразвукові апарати(УЗД),  камери Горяєва і Фукс-Розенталя, які використовують при лабораторних дослідження крові та спинно – мозкової рідини; офтальмологічні прилади: авторефрактометри офтальмометри, периметри, лінійки скіаскопічні, діоптриметри, лінзи очкові). Відділ проводить вимірювання дози та енергетичної освітленості ультрафіолетового випромінювання, створеного бактерицидними випромінювачами в медичних закладах та соляріях за допомогою сучасних приладів «Тензор-31» та «Тензор-53».

Повірка апарату УЗД  в Миколаївській обласній лікарні. На фото зліва направо: лікар УЗД Красножон С.Г., начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення геометричних вимірювань Човганська Г.І.

   

   За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2-а
(науково-технічний відділ метрологічного забезпечення геометричних вимірювань)
тел. (0512) 24-21-14, 76-90-47
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.