Відділ інспектування та метрологічного забезпечення

 

Начальник відділу Карпова Зоя Іванівна

(0512) 34-11-87

+380952871902

 

Основними видами діяльності відділу у сфері метрології є:

  • оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах у сфері та/або  поза сферою законодавчо регульованої метрології;
  • обстеження умов проведення вимірювань атестованими вимірювальними лабораторіями;
  • обстеження умов проведення вимірювань впродовж строку дії Рішення про визнання спроможності проведення вимірювань або Сертифіката визнання спроможності проведення вимірювань;
  • надання послуг з аутсорсингу (забезпечення професійного виконання функцій метрологічної служби або відповідального за забезпечення єдності вимірювань у замовника);
  • виконання вимірювань відповідно до галузі атестації ДП «Миколаївстандартметрологія» (освітленість, рівень шуму, вібрація, відносна вологість та температура повітря).

Роз’яснення щодо надання послуг ДП «Миколаївстандартметрологія»

   У зв’язку з введенням в дію з 01.01.2016 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VΙΙ (далі – Закон) та втратою чинності Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі, затверджених Наказом Держспоживстандарту України від 29 березня 2005 року № 71, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2005 року за № 392/10672, законодавчо не врегульовано питання, пов’язані з уповноваженням суб’єктів господарювання на проведення вимірювань (до 01.01.2016 – атестація вимірювальних лабораторій).

Водночас у частині 4 статті 7 Закону передбачена необхідність уповноваження підприємств та організацій, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб - підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології. Прикінцевими та перехідними положеннями Закону на Кабінет Міністрів України покладено обов’язок подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом, а також забезпечити прийняття нових нормативно-правових актів і приведення у відповідність вже існуючих нормативно-правових актів відповідно до вимог цього Закону. Також згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону (п. 6) «Свідоцтва про атестацію на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду, видані в установленому порядку, … є чинними протягом визначеного в них строку дії …, але не більше як три роки з дня набрання чинності цим Законом».

Але на сьогоднішній день Законом чи іншими підзаконними актами не визначена процедура уповноваження на проведення вимірювань, а також Органи з уповноваження та повноваження цих Органів. Оскільки ДП «Миколаївстандартметрологія» відповідно до пункту 3.2.2 положень свого Статуту здійснює діяльність у сфері метрології та  зважаючи на усталену практику з атестації вимірювальних лабораторій, ним розроблено механізм проведення оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах.

Враховуючи вищевикладене, ДП «Миколаївстандартметрологія» пропонує надання послуг з оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання та з обстеження умов проведення вимірювань впродовж строку дії Сертифіката визнання спроможності проведення вимірювань (Свідоцтва про атестацію, Рішення про визнання спроможності проведення вимірювань). Дані послуги спрямовані на забезпечення єдності вимірювань, захисту національної економіки та громадян від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

Для реалізації цих послуг розроблений та впроваджений СТП 74.9-02568259-001:2017 "Порядок оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах" та Процедура П.МВ 7.5-01 "Управління процесом обстеження умов проведення вимірювань атестованими вимірювальними лабораторіями", які встановлюють загальні вимоги до проведення та оформлення результатів робіт.

Послуги з оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктом господарювання надаються на добровільних засадах з метою документального засвідчення того, що суб’єкт господарювання незалежний від замовників, які використовують результати вимірювань, компетентний та спроможний отримувати достовірні результати вимірювань, для яких відомі характеристики похибок або невизначеність.

Сертифікат визнання спроможності проведення вимірювань (далі – Сертифікат), виданий ДП «Миколаївстандартметрологія», є документальним засвідченням  технічної компетентності суб’єкта господарювання при проведенні ним певних вимірювань та може бути вагомим аргументом для підтвердження достовірності результатів вимірювань при роботі з замовниками.

Послуги з обстеження умов проведення вимірювань вимірювальними лабораторіями надаються з метою підтвердження відповідності вимірювальної лабораторії критеріям впродовж строку дії Сертифіката визнання спроможності проведення вимірювань (Свідоцтва про атестацію, Рішення про визнання спроможності проведення вимірювань). За результатами наданих послуг та на підставі акта обстеження комісія приймає рішення про підтвердження технічної компетентності вимірювальної лабораторії або рішення про усунення виявлених під час обстеження недоліків.

Крім того, надаємо зразки документів, які заповнюються Замовником та подаються до ДП «Миколаївстандартметрологія» для надання послуг, а також перелік питань, відповідно до яких проводиться обстеження  з метою оцінювання спроможності проведення вимірювань та умов проведення вимірювань:

 

Місцезнаходження: просп. Центральний, 11/5, м. Миколаїв, 54029

тел./факс: (0512) 34-11-87

електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Начальник відділу - Карпова Зоя Іванівна