Нова версія стандарту ISO 9001:2015 «Системи менеджменту якості. Вимоги». Внутрішній аудит систем менеджменту у відповідності з вимогами стандартів ДСТУ ISO 9001:2009, ДСТУ ISО 22000:2007

 

    «Нова версія стандарту ISO 9001:2015 «Системи менеджменту якості. Вимоги». Внутрішній аудит систем менеджменту у відповідності з вимогами стандартів ДСТУ ISO 9001:2009, ДСТУ ISО 22000:2007», саме такій темі був присвячений організований фахівцями Органу з сертифікації систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» семінар для представників підприємств та організацій, які впроваджують у себе систему управління якістю, систему управління безпечністю харчової продукції, а також тих, де вже функціонують дані системи для їх поліпшення та з метою підготовки нових фахівців та внутрішніх аудиторів.

     Семінар проходив  у період з 9 по 11 грудня 2015 року на базі Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, з яким ДП «Миколаївстандартметрологія» укладено угоду про творчу співпрацю. 

 

 Організаційний момент семінару. На фото зліва направо: директор ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М., декан факультету економіки моря Парсяк В.Н., представник факультету Власова Н.О.

 

На фото зліва направо: лектор семінару, доцент, кандидат технічних наук, менеджер та сертифікований аудитор Європейської організації з якості (ЄОЯ), доцент інституту REFA (Німеччина) Гаєвський О.А. та декан факультету економіки моря НУК ім. адмірала Макарова Парсяк В.Н.

     Протягом семінару 47 представників 34 підприємств різних галузей промисловості, а також вищих навчальних та медичних закладів мали змогу ознайомитися з новими вимогами міжнародного стандарту ISO 9001 у редакції 2015 року, отримати роз’яснення щодо вимог державних стандартів ДСТУ ISO 9001:2009, ДСТУ ISO 22000:2007 та інформацію щодо використання їх як настанов для здійснення аудитів.

 

 

 

 Робочий момент семінару

     Досвідчений лектор Гаєвський Олег Анатолійович, доцент, кандидат технічних наук, менеджер та сертифікований аудитор Європейської організації з якості (ЄОЯ), доцент інституту REFA (Німеччина), який проводив підготовку по базовим модулям більше двох з половиною тисяч кваліфікованих менеджерів з якості в Україні та країнах СНД, протягом семінару роз’яснив основні причини перегляду та основні зміни вимог ISO 9001:2008, провів аналіз цих змін, висвітлитив аспекти та критерії для проведення внутрішніх аудитів для поліпшення діяльності підприємств.

 

 Виступ лектора семінару Гаєвського О.А.

     «На ТОВ «Аміко Комплекс» вже впроваджена та діє сертифікована система менеджменту якості. Проте для її ефективності та адаптації в умовах змін до вимог нормативних документів участь у таких семінар вкрай важлива для фахівців з якості підприємств» - розповіла учасниця семінару, головний метролог ТОВ «Аміко Комплект»  Пташник Олександра Олександрівна.

 

На фото Пташник О.О., ТОВ «Аміко Комплект»

    Проте крім досвідчених фахівців, участь у семінарі прийняли молоді спеціалісти. «Сьогодні на ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» активно впроваджується система управління безпечністю харчових продуктів, тому для отримання певного досвіду та підвищення кваліфікації, керівництвом підприємства прийнято рішення щодо участі фахівців з якості підприємства у цьому семінарі» - розповіла Олена Олегівна Варук, фахівець із якості ТОВ «Агро-Юг-Сервіс».

 

 На фото Варук О.О., ТОВ «Агро-Юг-сервіс»

     «Проведення внутрішніх аудитів важливий елемент системи менеджменту якості. Тому підвищення кваліфікаційного рівня внутрішніх аудиторів підприємства необхідність обов’язкова до виконання» - наголосила Спец Наталія Володимирівна, фахівець із якості ТОВ «Артіль» ЛТД.

 

 На фото Спец Н.В., ТОВ «Артіль» ЛТД

     У семінарі прийняли участь фахівці різних рангів: від фахівців з якості до директорів підприємств, адже ефективність менеджменту напряму належить від результативності управлінської діяльності.

 

Організаційний момент семінару. На фото зліва направо: заступник керівника Органу з оцінки відповідності Тишкевич В.В., директор
ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М., лектор семінару Гаєвський О.А.

    «Ми співпрацюємо з  ДП «Миколаївстандартметрологія» майже 5 років. За участю фахівців цього підприємства атестована наша лабораторія. В 2014 році наше підприємство впровадило та сертифікувало систему управління безпечністю харчових продуктів. Сертифікацію провели аудитори Органу з сертифікації систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія»: заступник керівника Органу Фоміна С.В., начальник відділу систем управління Кравчук С.Ф. Ознайомлення з вимогам нової чинної нормативної документації - це важливий аспект у нашій діяльності» - розповіла учасниця семінару, директор ТОВ «Миколаївський олійний екстракційний завод» Галина Андріївна Гацура.

 

 На фото Гацура Г.А., ТОВ «Миколаївський олійний екстракційний завод»

 

      Робота семінару розпочалася з  виступів директора ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М. та декана факультету економіки моря Парсяка В.Н.

 

Відкриття семінару директором ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М.

     Ірина Михайлівна привітала присутніх, розповіла про ефективність на необхідність впровадження сучасних систем управління на прикладі ДП «Миколаївстандартметрологія», на якому впроваджена та діє сертифікована інтегрована система управління, у яку входять система управління якістю (ISO 9001), система управління гігієною та безпекою праці (OHSAS 18001) і система екологічного керування (ISO серії 14001) та побажала всім плідної роботи.

 

Робочий момент семінару

      Володимир Никифорович у своєму виступі, розповів, що подібні семінари вже третій рік поспіль недаремно проходzть на базі Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, адже це єдиний вищий навчальний заклад області, в якому впроваджена система управління якістю. Саме з сертифікації системи управління якістю  факультету економіки моря розпочалася співпраця НУК ім. адмірала Макарова з ДП «Миколаївстандартметрологія».

 

Відкриття  семінару деканом факультету економіки моря Парсяком В.Н.

 

 

     Підведенням підсумків семінару стало тестування учасників  за темою: «Внутрішній аудит інтегрованої системи менеджменту у відповідності до вимог ДСТУ ISO 9001:2009,  ДСТУ ISО 22000:2007»  та вручення сертифікатів.

 

 

Учасники семінару

 

 

     З питань співпраці звертайтесь за адресою:

 

м. Миколаїв, просп. Леніна, 11

Орган з сертифікації систем управління

Заступник керівника Органу – Фоміна Світлана Володимирівна

тел/факс (0512) 34-00-67; 095 288 14 25;

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ,

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

ФОТОЗВІТ семінару

 

 

ДП «Миколаївстандартметрологія»