25 квітня 2014 року відбувся семінар на тему: «Важливі аспекти сфери технічного регулювання в умовах створення зони вільної торгівлі згідно з проектом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС»

 

 

    25 квітня 2014 року ДП «Миколаївстандартметрологія», в рамках просвітницької кампанії в Миколаївській області для виробників-експортерів промислових товарів до Європейського Союзу та Митного Союзу, було проведено семінар на тему: «Важливі аспекти сфери технічного регулювання в умовах створення зони вільної торгівлі згідно з проектом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС». Семінар відбувся на базі Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова.

    Відкрили семінар заступник директора з питань стандартизації та наукової діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» Цегельник Тетяна Григорівна  та декан Факультету економіки моря Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова Парсяк Володимир Никифорович.

 

 

Виступ заступника директора з питань стандартизації та наукової діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» Цегельник Т.Г.

 

 

 

Виступ декана факультету економіки моря Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова Парсяка В.Н.

 

    Крім фахівців ДП «Миколаївстандартметрологія», у семінарі прийняли участь представники 12 підприємств Миколаївської області, у тому числі 2 вищих навчальних закладів: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ТОВ «Артіль» ЛТД, ТОВ «СПОРТАНА», ПП «ТК-Ренессанс», ТОВ НТП «Промбезпека», ТОВ НВП «МІТЕК», ПП “Монтаж Технологія”, ТДВ «Бриг», ТОВ «Агроальфатермінал», Інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області, Національного університет кораблебудування ім. Адмірала Макарова, Миколаївського національного аграрного університету.

    Під час семінару розглядались питання:

-         щодо юридичних аспектів вступу України до ЄС;

-         створення зони вільної торгівлі в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

 

 

Виступ начальника юридичного відділу ДП «Миколаївстандартметрологія» Корованенко С.А.

 

-         щодо набуття чинності Технічних регламентів в Україні;

-         щодо оформлення декларації виробника;

-         щодо оформлення пакету документів, необхідних при експорті продукції за кордон;

 

 

Виступ начальника відділу підтвердження відповідності ДП «Миколаївстандартметрологія» Тишкевич В.В.

-         щодо практичного застосування Закону України «Про державний ринковий нагляд  і контроль нехарчової продукції», здійснення планових та позапланових перевірок згідно вимог цього Закону.

  

 

Виступ головного спеціаліста відділу ринкового нагляду Інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області Мандрик Л.П.

 

    Протягом семінару було проведено анкетування його учасників. Згідно анкет, учасники семінару визначили проблемними питання:

-         експорту та імпорту товарів до ЄС та країн Митного Союзу;

-         відсутності необхідних гармонізованих стандартів із стандартами ЄС та Митного Союзу,

-         акредитації лабораторій в Україні та їх функцій;

-         організації вхідного контролю сировини та комплектуючих на підприємствах та випробування кінцевого продукту згідно вимог нормативних документів;

-         контрою якості комплектуючих та сировини на законодавчому рівні.

 

 

Робочий момент семінару

 

 

   Під час підведення підсумків семінару, представники підприємств, які прийняли участь у ньому дали позитивну оцінку семінару та підкреслили необхідність проведення таких заходів у подальшому з урахуванням змін у законодавсті України.

  

 

Робочий момент семінару

 

 

ДП «Миколаївстандартметрологія»