Фахівці ДП «Миколаївстандартметрологія» прийняли участь у семінарі «Післяурожайна доробка овочів збільшує вартість» на базі ФГ «Владам»

 

   

     На базі ФГ «Владам» (м. Миколаїв) 21.11.2018 року відбувся семінар «Післяурожайна доробка овочів збільшує вартість», організований благодійним фондом «Ласка» в рамках Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва (UHBDP), в якому прийняли участь і спеціалісти ДП «Миколаївстандартметрологія» з презентацією послуг щодо запровадження системи НАССР в плодоовочевому секторі  Миколаївської області.

 

     Участь у роботі семінару прийняли представники 30 організацій, включаючи фермерські господарства, Миколаївської та Херсонської області, які займаються вирощуванням та короткостроковим зберіганням плодоовочевої продукції.

Учасники семінару

 

    На даному семінарі розглядалися питання:

 

- практичний досвід із зберігання та післяурожайної доробки овочів на базі ФГ «Владам»;

 

- промислове обладнання для переробки овочів та фруктів;

 

- вимоги експортного ринку до упаковки свіжих овочів і фруктів;

 

-  вровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції НАССР на підприємствах плодоовочевої промисловості та інше.

 

     Під час огляду складських приміщень ФГ «Владам» обговорювалися питання щодо обладнання та упакування, яке використовується під час підготовки овочів для зберігання, як довго може зберігатися дана продукція та при яких умовах.

 

 

    

 Огляд складських приміщень ФГ «Владам»

   

     Враховуючи актуальність запровадження системи НАССР на підприємствах (господарствах), які мають відношення до вирощування, зберігання, транспортування овочів та плодів, керівник відділу систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» Кравчук С.Ф. провела презентацію щодо необхідності впровадження даної системи  фермерськими господарствами, що треба зробити для її запровадження та які результати можливо отримати після її впровадження.

 

Виступ начальника відділу систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» Кравчук С.Ф. 

 

    Під час проведення семінару представники фермерських господарств обговорювали проблеми, які виникають в процесі вирощування і зберігання овочів та фруктів та реалізації готової фасованої/не фасованої продукції, як на ринках так і в мережах супермаркетів.

     Підводячи підсумки проведеного семінару «Післяурожайна доробка овочів збільшує вартість» спеціалісти проекту Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва запропонували:

- змінити встановлені механізми реалізації овочів та фруктів відразу з поля і їх зберігання на складах навалом;

- збільшити вартість продукту за рахунок їх додаткової обробки (очистки, миття, пакування) на спеціальному обладнанні, їх калібрування (розділення по розмірному ряду) та пакування їх у більш мілку споживчу тару, яку на даний момент потребує споживчий ринок;

- запроваджувати систему НАССР, яка передбачає перш за все розробку базових гігієнічних та операційних програм-передумов відповідно до вимог чинного законодавства;

- виділити всі небезпечні чинники, які можуть нести потенційну загрозу для життя та здоров`я споживачів, запобігти їх виникненню та мінімізувати таким чином інциденти із харчової безпеки, які тягнуть за собою правову відповідальність.

    Кого зацікавила дана інформація, пропонуємо звернутися до Органу з сертифікації систем управління ДП «Миколаївстандартметрологія» для отримання детальнішої інформації  на свої питання: пр. Центральний, 11/5, м. Миколаїв, тел./факс. 0512-34-00-67. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Начальник  відділу СУ Кравчук С.Ф.