Фахівцями ДП «Миколаївстандартмтерологія» проведено семінар на тему: «Оптико-фізичні та фізико-хімічні вимірювання. Актуальні питання метрологічного забезпечення виконання робіт»

 

 

 

            28 грудня 2017 року та 05 січня 2018 року фахівцями ДП «Миколаївстандартметрологія» було проведено семінар на тему: «Оптико-фізичні та фізико-хімічні вимірювання. Актуальні питання метрологічного забезпечення виконання робіт».

Обговорення змін у законодавстві України у сфері метрології. Виступ заступника диреткора з метрології Шевцова Ю.О.

            До участі в роботі семінару були запрошені фахівці, які є відповідальними за забезпечення єдності вимірювань в медичних закладах м. Миколаєва, а саме представники Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Миколаївської обласної ради,  Міської лікарні № 1 м. Миколаєва, КЗ ММР «ЦПСМД» № 5, Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи Миколаївської обласної ради, Миколаївського обласного Будинку дитини Миколаївської обласної ради, КЗ ММР «ЦПСМД» № 6, Миколаївського облшкірвендиспансеру, Медичного центру ЛН ДП «Адміністрації Миколаївського морського порту», Міської лікарні № 4 м. Миколаєва, Миколаївського обласного центру швидкої медичної допомоги, Міської лікарні № 3 м. Миколаєва, лікарні швидкої медичної допомоги. Також в роботі семінару взяв участь провідний інженер з метрології Миколаївської обласної клінічної лікарні - відповідальна особа з метрології Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Василенко С.С.

Виступ начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Гончарука В.Ф

            З доповідями на семінарі виступили провідні фахівці ДП «Миколаївстандартметрологія»:

- заступник директора з метрології Шевцов Ю.О.;

- начальник метрологічного центру Болодурін В.В.;

- начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Гончарук В.Ф;

- заступник начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Шустак С.Б.;

- начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення геометричних вимірювань Човганська Г.І.

Обговорення питань присутніми під час проведення семінару

        Під час семінару були розглянуті наступні питання:

            - Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII.

            - Оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ). Організація та порядок проведення. Процедури відповідності ЗВТ згідно з вимогами Технічних регламентів.

            - Обов’язки суб’єктів господарювання щодо розміщення ЗВТ на ринку України. Відповідальність виробника за відповідність ЗВТ вимогам Технічних регламентів.

            - Стан затвердження та впровадження нормативно-правових актів з метрології, розроблених на реалізацію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

            - Категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичні повірці (Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374).

            - Про міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, за категоріями (наказ Мінекономрозвитку України від 13.10.2016 № 1747).

         - Повірка законодавчо регульованих ЗВТ та ЗВТ, які застосовуються поза сферою законодавчо регульованої метрології. Порядок проведення повірки та оформлення її результатів.

        - Атестація та калібрування випробувального обладнання. Про перенесення терміну скасування чинності в Україні міждержавних нормативних документів (наказ ДП «УкрНДНЦ» від 07.11.2017 № 352).

Робочий момент семінару. На фото представники медичних закладів м. Миколаїв

           

      Під час підведення підсумків відбулося обговорення доповідей, були дані відповіді на запитання присутніх стосовно теми.

     Представники медичних закладів дали позитивну оцінку семінару та дійшли висновку, що участь у таких заходах сприяє вирішенню багатьох проблем замовників і наданню їм послуг високої якості. Також було підкреслено необхідність проведення таких заходів у подальшому з урахуванням змін у законодавстві України.

 

 

З питань співпраці звертайтесь:

 

ДП «Миколаївстандартметрологія»

54003, м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2-А, 

тел./факс: (0512) 24-21-14, 24-40-34

 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Начальник науково-тенічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Гончарук В.Ф.