Підготовка до опалювального сезону 2017-2018 років. Актуальні питання метрологічного забезпечення виконання робіт

 

          

       В рамках підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери м. Миколаєва та Миколаївської області до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років у вересні-жовтні 2017 року відбувся семінар та ряд зустрічей фахівців ДП «Миколаївстандартметрологія» з представниками підприємств, організацій, які безпосередньо приймають участь у виконанні робіт з підготовки до опалювального сезону. В цих організаційних заходах прийняли участь представники ПП «Югтепломер-Сервіс», ФОП Заклепний В.М., ТОВ «Ізодром», ТОВ «Миколаївтепломонтаж», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та ін.

 

 

Обговорення проблемних питань. На фото зліва направо: начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань
ДП «Миколаївстандартметрологія» Гончарук В.Ф.та ФОП Заклепний В.М.

 

 

           

               Під час цих зустрічей було висвітлено ряд актуальних питань:

            - вимоги чинного законодавства, нормативно-правових актів України щодо обліку теплової енергії, метрологічного забезпечення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки;

            - стан матеріально-технічного забезпечення підприємств еталонною базою, кваліфікованим персоналом;

            - дотримання міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які використовуються в комерційному обліку кількості теплоти;

            - дотримання графіків повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки підприємствами, які надають послуги з теплопостачання.  

            Від ДП «Миколаївстандартметрологія» в обговоренні питань координації спільних заходів та контролю за їх виконанням взяли участь заступник директора з метрології Шевцов Ю.О, начальник метрологічного центру Болодурін В.В., начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Гончарук В.Ф.

 

Обговорення проблемних питань. На фото зліва направо: директор
ПП «Югтепломер-Сервіс» Шевяков О.В. та начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань
ДП «Миколаївстандартметрологія» Гончарук В.Ф.

 

         

        Учасники семінару звернули свою увагу на ряд важливих моментів, дотримання та виконання яких дасть як балансоутримувачам будинків та споруд, так і  теплопостачальним організаціям своєчасно та якісно виконувати свої договірні зобов’язання, а споживачам платити за реально спожиту кількість теплоти.

       Сьогодні недостатньо мати комерційний вузол обліку з повіреними теплолічильниками. Проблема енергозбереження по важливості по праву займає одне із головних місць поряд з повіркою засобів обліку. Адже лічильник фіксує тільки ту кількість теплоти, яка надходить до суб’єкта споживання. А скільки тепла втрачається або не надходить із-за відсутності автоматизованої системи регулювання теплоподачі, при транспортуванні через незаізольовані тепломагістралі, через «діряві» вікна, незакриті двері чи незасклені вікна під’їздів, не утеплений дах, недосконалу внутрібудинкову систему теплопостачання.

     Обговорюючи проблемні питання, учасники семінару  відмітили, щоб опалювальний сезон пройшов без надзвичайних ситуацій, а оселі мешканців м. Миколаєва та Миколаївської області були теплими та затишними взимку, необхідно своєчасно проводити відповідні регламентні роботи починаючи з моменту закінчення попереднього опалювального сезону.

       Під час підведення підсумків семінару, представники підприємств, які прийняли участь у ньому, дали позитивну оцінку семінару та підкреслили необхідність проведення таких заходів у подальшому з урахуванням змін у законодавстві України, що сприятиме вирішенню багатьох проблем та наданню замовникам послуг теплопостачання високої якості.   

 

З питань співпраці звертайтесь:

 

Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань ДП «Миколаївстандартметрологія»

54003, м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2-А, 

тел./факс: (0512) 24-21-14, 24-40-34

Начальник відділу – Гончарук Володимир Федорович

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Начальник науково-тенічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Гончарук  В.Ф.