Внесені зміни до міжповірочних інтервалів

 

    

УВАГА! Внесені зміни до міжповірочних інтервалів деяких категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

 

     13.10.2016 року був підписаний наказ Мінекономрозвитку України № 1747  «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.11.2016 року № 1417/29547 (далі – Наказ). 

     Наказом внесені зміни до міжповірочних інтервалів деяких категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), що перебувають в експлуатації а саме:

- Для аналізаторів показників сільськогосподарської та харчової продукції: молока, зерна, цукрових буряків, олійних культур та продуктів їх переробки, автоматичних установлено міжповірочний інтервал 1 рік; для інших – 5 років.

- Для вимірювальних трансформаторів струму та напруги класів напруг                      110 − 154 кВ (до закінчення строку служби) установлено міжповірочний інтервал 10 років; для трансформаторів струму та напруги класів напруг 220–750 кВ (до закінчення строку   служби) – 14 років; для інших трансформаторів струму та напруги – 5 роки; міжповірочний інтервал 16 років для засобів вимірювальної техніки, які за результатами досліджень показників стабільності та метрологічної надійності відповідають вимогам національного стандарту, гармонізованого з ЕN 62059-32-1:2012.

- Для гир загального призначення класу точності М1 та 4 – 6 класів точності до 20 кг установлено міжповірочний інтервал 2 роки; для інших – 1 рік.

- Для густиномірів (використовуються під час визначення маси фасованих товарів в упаковках, нафти, нафтопродуктів та об’єму природного газу в процесі його постачання та/або споживання) автоматичних установлено міжповірочний інтервал 1 рік; скляних – 5 років.

- Для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5–2,0 і А, В) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S−3,0 і А, В, С) – 6 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5−3,0 і А, В) – 4 (10)2 років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S−3,0 і А, В, С) – 6 (10)років; лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01−0,1) – 1 рік.

- Для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки;  класу 1,5 – 8 років.

- Для медичних термометрів цифрових установлено міжповірочний інтервал 1 рік; скляних з органічним заповненням – 2 роки; скляних ртутних – 3 роки.

- Для неавтоматичних зважувальних приладів механічних до 50 кг установлено міжповірочний інтервал 1,5 рок; для інших – 1 рік.

- Для приладів для вимірювання розмірів довжини і площі (текстильних виробів, дротів, кабелів, смуг, листів, матеріалів, шкіри, стрічок, земельних ділянок), координатних засобів вимірювання, що застосовуються для торговельно-комерційних операцій та розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем) установлено міжповірочний інтервал 1,5 року; для інших – 1 рік.

- Для пурок робочих, що застосовуються для торговельно-комерційних операцій та розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем) установлено міжповірочний інтервал 1,5 року; для інших – 1 рік.

- Для рівнемірів акустичних, буйкових, зондових, гідрологічних, метроштоків установлено міжповірочний інтервал 1 рік; ультразвукових, радіолокаційних, радарних, рефлексних, мікроімпульсних, мікроімпульсних рефлексних, ємнісних, мікрохвильових, гідростатичних, магнітострикційних, сервопривідних, герконових, комплексів технічних засобів обліку нафтопродуктів у резервуарах – 2 роки.

- Для термометрів (для здійснення контролю харчових продуктів, безпеки умов праці та проведення судових експертиз за дорученням органів досудового розслідування, органів прокуратури та судів) цифрових установлено міжповірочний інтервал 1 рік; скляних з органічним заповненням – 2 роки; скляних ртутних – 3 роки.

     В разі виникнення питань щодо міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, просимо звертатися до фахівців  ДП«Миколаївстандартметрологія».  

 

54029, м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2а

тел. (0512)  24-21-14

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.