Що потрібно знати споживачам при купівлі продуктів на ринках міста

У наш час, мабуть, неможливо знайти людину яка б не мала необхідності у вимірюванні маси. Зазвичай для цього використовують ваги. Багато хто зі споживачів тримає ваги вдома, та всі ми користуємося подібними засобами вимірювання в супермаркетах або на ринках. Саме в цих місцях без них обійтися неможливо.

Звичайно проблема достовірного та точного вимірювання маси хвилює споживачів чи не найбільше, оскільки багато продуктів, особливо харчових, не розфасовані, і ми купуємо їх у певній кількості, яку нам і відміряють за допомогою різних видів ваг. Законодавством України забороняється використання у торгівельних мережах або надання у прокат ваг та гир, якіне пройшли повірку.

На державному підприємстві «Миколаївстандартметрологія» функціонує науково-технічний відділ метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об’єму речовин, історія якого починається з перших днів існування постійної Палати мір і вагів в Миколаївській області (дата заснування 1 грудня 1920 року). Одним із основних напрямків діяльності відділу є повірка, калібрування, вагів та гир всіх типів.

Серед клієнтів відділу є суб’єкти підприємницької діяльності всіх форм власності, й частина з них це ринки та торгівельні майданчики м. Миколаєва та області, адже майже усі з них мають у наявності пункт прокату вагів, гир.

 

Згідно з вимогами Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність», реалізація єдиної технічної політики в області метрології та захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань на території Миколаївської області покладено на державне підприємство «Миколаївстандартметрологія». У рамках повноважень підприємством надаються інформаційно-консультативні послуги та виконуються роботи у сфері метрології. ДП «Миколаївстандартметрологія» своєю роботою забезпечує підтримку і виконання підприємствами вимог, установлених законодавчими актами і нормативними документами з метрології, стандартизації і якості продукції. Така діяльність сприяє подальшому економічному росту нашої області, підвищенню якості і конкурентоздатності вітчизняної продукції і послуг, і саме головне, захисту прав споживачів.

 

В.о. начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об’єму речовин ДП «Миколаївстандартметрологія» Ласінський О.Б. проводить експеримент на ТОВ «РИНОК КОЛОС»

Консолідація зусиль Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївської міської ради, Інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області, ДП «Миколаївстандартметрологія» та суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі керівників та власників ринків та торгівельних майданчиків, забезпечує функціонування суб’єктів підприємницької діяльності повністю у правовій сфері  та дозволяє здобути довіру споживачів. Таке об’єднання зусиль виробників та державних органів диктується вимогами сучасності, оскільки якість продуктів та послуг, які реалізуються через торговельну мережу, можуть бути гарантованими лише завдяки своєчасному контролюванню виконання усіма операторами ринку нормативно-правових вимог.

Міжповірочний інтервал для вагів та гир в основному складає 12 місяців. Щорічно підприємства незалежно від форм власності повинні складати  Графіки повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації. Результати повірки ваг, які пройшли повірку, оформлюються відповідно до чинного законодавства. Ваги, які не пройшли повірку, не можуть бути використані при торговельних операціях.

 

Повірка ваг на ТОВ "РИНОК КОЛОС". На фото зліва направо в.о. начальника науково-технічного відділу метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об’єму речовин
ДП «Миколаївстандартметрологія» Ласінський О.Б., інженер ІІ категорії Кузьмичов В.В., представник пункту прокату ТОВ "РИНОК КОЛОС"
Лісіна Т.С.

На всіх ринках, які функціонують офіційно є: куточок споживача і контрольні ваги, які  повірені представником ДП «Миколаївстандартметрологія», та мають відповідне тавро та свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки. Це дозволяє споживачам уникнути ряду неприємних моментів. Якщо ж виникають спірні питання, то їх можна оперативно вирішувати на місці.

Зовсім інша ситуація спостерігається на так званих «стихійних ринках». Стихійні місця торгівлі в нашому місті є однією з невирішених проблем. Мало хто з мешканців замислюється над тим, яку небезпеку несуть стихійні ринки. Таке негативне явище, як стихійна торгівля, важко викоренити. Стихійна торгівля сьогодні – це загальноміська та загальнолюдська проблема.

 

Стихійний ринок

Деякі мешканці міста навіть не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупки в несанкціонованих місцях. І не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряється, так само не перевіряються ваги та гирі, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил. Купуючи в таких місцях ніколи не можна сказати з впевненістю скільки і якої якості придбано продукти. На жаль, на таких ринках досить часто використовуються не повірені ваги та гирі невідомого походження, оскільки вони більш дешеві. На жаль використання таких ваг останнім часом поширилось у місцях торгівлі м. Миколаєва та області.

Звісно відбуваються рейди щодо ліквідації подібних місць торгівлі, складаються протоколи, виписуються штрафи, проте єдиний вірний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування й інші товари в місцях стихійної торгівлі.

На сьогоднішній день викликає занепокоєння низький рівень об’єктивності та достовірності рекламної інформації про реальні споживчі властивості товарів, робіт та послуг. За таких обставин підвищення рівня захисту прав споживачів потребує постійної уваги відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

ДП «Миколаївстандартметрологія» завжди готовий надати інформаційно-консультатувну допомогу суб’єктам підприємницької діяльності області та інформувати населення через засоби масової інформації про продукцію, що випускається та реалізується, послуги, які надаються підприємствами на території області, а також стан метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки.

Шановні споживачі, звертайте увагу на те, що ви купуєте, на чому і чим вам зважують продукти. Не економте на власному здоров'ї, купуйте тільки в санкціонованих місцях, адже там ваші права дійсно захищені.

 

З питань співпраці з  ДП «Миколаївстандартметрологія» звертайтесь за адресою:

м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2а

Тел.: (0512) 24 21 14

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www. ncsms.com.ua