Підготовка до опалювального сезону 2018/2019 року

 

 

         

            Щорічно після закінчення опалювального сезону розпочинається підготовка до наступного. Не став виключенням і 2018 рік.

            В Миколаївській області підготовка до опалювального сезону 2018/2019 років розпочалася з Розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 25 квітня 2018 № 141-р «Про заходи з підготовки об’єктів теплопостачання i теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2018/2019 року».

            «Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008р. № 620/378, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2008 р. № 1310/16001, передбачено проведення ряду організаційно-технічних заходів, спрямованих на безперебійне функціонування теплоенергетичного господарства підприємств, установ та організацій м. Миколаєва та Миколаївської області в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

            У відповідності до вимог цих та інших розпорядчих документів власникам теплового господарства необхідно звернути увагу на те, що під час визначення стану готовності до роботи теплових господарств споживачів в опалювальний період перевіряється:

            - наявність паспортів теплових установок, принципових схем та інструкцій для обслуговуючого персоналу;

            - виконання обсягів ремонтних робіт та оформлення їх відповідними актами;

            - проведення необхідних профілактичних робіт та ремонтів, випробувань і промивань трубопроводів, водопідігрівачів та вентиляційно-калориферного обладнання, оформлення відповідних протоколів та отримання акта готовності до опалювального періоду від підприємства централізованого теплопостачання;

            - стан утеплення будівель (горища, підвали, двері, вікна тощо);

            - стан обладнання і будівель центральних теплових пунктів, індивідуальних теплових пунктів;

            - стан трубопроводів, арматури та теплової ізоляції;

            - наявність та стан засобів вимірювальної техніки і автоматичних регуляторів;

            - наявність та стан приладів комерційного обліку теплової енергії;

            - працездатність пристроїв захисту систем тепловикористання;

             - відсутність прямих з'єднань теплового устаткування та устаткування теплових пунктів з водопроводом та каналізацією;

            - щільність теплового устаткування, тощо.

   Державне підприємство «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Миколаївстандартметрологія») приймає безпосередню активну участь у щорічній підготовці об’єктів теплопостачання та теплоспоживання Миколаївської області в підготовці до опалювального сезону.

   

 

Повірка обчислювачів теплової енергії.
На фото зліва направо: начальник відділу
ДП «Миколаївстандартметрологія» Гончарук В.Ф.та ФОП Заклепний В.М. 

 

        Для організації своєчасного виконання метрологічних робіт замовників, між фахівцями нашого підприємства та представниками таких підприємств як: ПП «Югтепломер-Сервіс», ТОВ «Ізодром», ТОВ «Нік-Інсервіс», діяльність яких пов’язана з проектуванням, монтажем та експлуатацією комерційних вузлів обліку тепла, природного газу -  проводяться зустрічі.

 

Провідний інженер з метрології Делікатна Н.П. оформлює свідоцтва про повірку лічильників теплової енергії

           

          Так у першій декаді вересня була проведена зустріч з фахівцями ПП «Югтепломер-Сервіс».   Під час зустрічі були обговорені питання подальшої співпраці та ряд актуальних питань з метрології, які стосуються проблем теплопостачання, таких як:

            - приведення законодавства України у сфері метрології та метрологічної діяльності до європейського та міжнародного;

            - стан затвердження та впровадження нормативно-правових актів з метрології, розроблених на реалізацію Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»;

            - про категорії законодавчо-регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), а також про міжповірочні інтервали законодавчо-регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями;

            - вимоги щодо приймання, експлуатації, технічного обслуговування комерційних вузлів обліку теплової енергії.

            - Організація та порядок проведення процедури оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки згідно з вимогами Технічних регламентів (у т.ч. автоматизованих системи контролю та обліку енергетичних ресурсів – комерційних вузлів обліку теплової енергії).

 

Проведення зустрічі з представниками ПП «Югтепломер-Сервіс»

       Відповідно до галузі уповноваження ДП «Миколаївстандартметрологія» проводить повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки: лічильників природного газу, обчислювачів об’єму природного газу, вимірювальних комплексів, датчиків тиску, температури, манометрів, мановакууметрів, витратомірів-лічильників, теплообчислювачів. Відповідно до сфери акредитації проводить калібрування еталонної бази підприємств.

 

 

Пломбування витратомірів-лічильників. На фото провідний інженер з метрології Делікатна Н.П.

 

Калібрування еталону тиску. На фото провідний інженер з метрології Герасін С.В.

         

          Наявність сучасної еталонної бази, кваліфікаційний рівень фахівців нашого підприємства  дозволяють своєчасно виконувати роботи Замовників в рамках договірних зобов’язань.

            Тільки чітко спланована, технологічно та організаційно забезпечена робота всіх підготовчих ланок може гарантувати стале функціонування теплоенергетичного господарства підприємств, установ та організацій м. Миколаєва та Миколаївської області в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

 

 

 

З питань співпраці звертайтесь:

Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань ДП «Миколаївстандартметрологія»

54003, м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2-А, 

тел./факс: (0512) 24-21-14, 24-40-34

Начальник відділу – Гончарук Володимир Федорович

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань  Гончарук В.Ф.