Відділ стандартизації та інспектування

 


Фоміна Світлана Володимирівна

Заступник директора з питань стандартизації, якості та наукової діяльності

Тел.: (0512) 40-92-42

         (095) 288-14-25

 Е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

     Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

     Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Кременецька Олена Федорівна

Начальник центру з оцінки відповідності

 Тел.: (0512) 40-91-47

          (099) 920- 57- 66

 E-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

    Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Карпова Зоя Іванівна

Начальник відділу стандартизації та інспектування

Тел.: (0512) 40-93-22

          (095) 287-19-02

Е-mail:  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

     Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Одними з видів діяльності відділу стандартизації та інспектування є:

- оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах у сфері та/або  поза сферою законодавчо регульованої метрології;

- виконання вимірювань освітленості, рівня шуму, вібрації, відносної вологості та температури повітря в приміщеннях.

 

Роз’яснення щодо надання послуг ДП «Миколаївстандартметрологія»

      У зв’язку з введенням в дію з 01.01.2016 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VΙΙ (далі – Закон) та втратою чинності Правил уповноваження та атестації у державній метрологічній системі, затверджених Наказом Держспоживстандарту України від 29 березня 2005 року № 71, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2005 року за № 392/10672, законодавчо не врегульовані питання, пов’язані з уповноваженням суб’єктів господарювання на проведення вимірювань (до 01.01.2016 – атестація вимірювальних лабораторій).

     Водночас у частині 4 статті 7 Закону передбачена необхідність уповноваження підприємств та організацій, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб - підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології. Прикінцевими та перехідними положеннями Закону на Кабінет Міністрів України покладено обов’язок подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність із цим Законом, а також забезпечити прийняття нових нормативно-правових актів і приведення у відповідність вже існуючих нормативно-правових актів відповідно до вимог цього Закону.

      Але на сьогоднішній день Законом чи іншими підзаконними актами не визначена процедура уповноваження на проведення вимірювань, а також Органи з уповноваження та повноваження цих Органів. Оскільки ДП «Миколаївстандартметрологія» відповідно до положень свого Статуту здійснює діяльність у сфері метрології та  зважаючи на усталену практику з атестації вимірювальних лабораторій, ним розроблено механізм проведення оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах.

    Враховуючи вищевикладене, ДП «Миколаївстандартметрологія» пропонує надання послуг з оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання. Дані послуги спрямовані на забезпечення єдності вимірювань, захисту національної економіки та громадян від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

     Для реалізації цих послуг розроблений та впроваджений СТП 74.9-02568259-001 "Порядок оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктами господарювання на добровільних засадах".

     Послуги з оцінювання та визнання спроможності проведення вимірювань суб’єктом господарювання надаються на добровільних засадах з метою документального засвідчення того, що суб’єкт господарювання незалежний від замовників, які використовують результати вимірювань, компетентний та спроможний отримувати достовірні результати вимірювань, для яких відомі характеристики похибок або невизначеність.

     Сертифікат визнання спроможності проведення вимірювань (далі – Сертифікат), виданий ДП «Миколаївстандартметрологія», є документальним засвідченням  технічної компетентності суб’єкта господарювання при проведенні ним певних вимірювань та може бути вагомим аргументом для підтвердження достовірності результатів вимірювань при роботі з замовниками.

      Крім того, надаємо зразки документів, які заповнюються Замовником та подаються до ДП «Миколаївстандартметрологія» для надання послуг, а також перелік питань, відповідно до яких проводиться обстеження  з метою оцінювання спроможності проведення вимірювань:

- зразок Заявки про визнання спроможності проведення вимірювань;

- зразок Декларації про спроможність проведення вимірювань;

- перелік питань, відповідно до яких проводиться обстеження з метою оцінювання спроможності проведення вимірювань;

- зразок Заявки на проведення вимірювань.

 

Місцезнаходження: просп. Центральний, 11/5, м. Миколаїв, 54029

тел./факс: (0512) 40-93-22

тел. (моб.): +38 (095) 287-19-02

електронна адреса:  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

                                       Начальник відділу - Карпова Зоя Іванівна