Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань

Начальник відділу Гончарук Володимир Федорович

(0512) 76-91-30

Заступник начальника відділу Шустак Світлана Брониславівна

(0512) 76-91-30

 

   Основною метою відділу є організація, здійснення та координація діяльності, спрямованої на забезпечення єдності вимірювань в регіоні відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», інших нормативно-правових актів України і нормативних документів з метрології за видами вимірювань, які знаходяться у компетенції відділу.

DSC 0579

На фото: начальник науково-технічного відділу метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань Володимир Гончарук    

   

Відділ виконує наступні метрологічні роботи:

             - повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за видами вимірювань:

         - M - маса та пов’язані з нею величини: вимірювання тиску, вакуумні вимірювання, вимірювання параметрів витрати та об’єму речовини;

             - T - термометрія: температурні та теплофізичні вимірювання;

             - PR - фотометрія: оптико-фізичні вимірювання;

             - QM - хімія (кількість речовин): вимірювання фізико-хімічного складу та властивостей речовин;

             - вимірювання температурних параметрів, параметрів тиску та інших фізичних величин;

             - вимірювання з визначенням метрологічних характеристик засобів вимірювань;

             - калібрування засобів вимірювальної техніки;

             - метрологічна експертиза проектно-технічної документації витратомірних вузлів;

             - метрологічна експертиза монтажу витратомірних вузлів на базі лічильників та звужуючих пристроїв;

           - участь у стажуванні фахівців метрологічних служб підприємств та організацій з питань метрологічного забезпечення;

            - консультативно-методичні послуги.

DSC 0599

На фото: провідний інженер з метрології Сергій Герасін проводить повірку цифрового мікроманометра

 

DSC 0609

На фото: інженер з метрології І кат. Галина Максименко здійснює повірку вимірювача артеріального тиску

              

               DSC 0585

На фото: начальник відділу Володимир Гончарук та начальник калібрувальної лабораторії Наталя Делікатна проводять повірку  обчислювача об'єму газу

   

   Під час проведення метрологічних робіт відділ використовує еталони, які пройшли калібрування. Наявна еталонна база, засоби вимірювальної техніки та допоміжне обладнання дозволяють проводити повірку та калібрування широкого спектру засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, таких, як: вантажопоршневі манометри, рідинні мікромановакууметри, манометри з умовною шкалою, термометри скляні та цифрові, термоперетворювачі опору, датчики тиску, коректори та обчислювачі об’єму газу та інші. Використовуючи вакуумно-теплову установку та необхідні стандартні зразки, фахівці відділу проводять повірку (калібрування) аналізаторів харчових продуктів зернових культур, показників якості зерна та продуктів його переробки.

P2270896

На фото: заступник начальника відділу 
Світлана Шустак проводить зважування зразків зерна для визначення його вологості

 

     Велику увагу фахівці відділу приділяють проведенню повірки засобів вимірювальної техніки медичного призначення. Дані ЗВТ представляють собою складні технічні прилади, що вимагає від персоналу, який проводить повірку, спеціальних знань. До таких відносяться: фотометри, аналізатори біохімічні та гематологічні, спектрофотометри, гемоглобінометри та багато інших приладів.

   Одним із пріоритетних напрямків діяльності ДП «Миколаївстандартметрологія» є забезпечення діяльності метрологічних підрозділів підприємства сучасною власною еталонною базою та обладнанням.

    За останні роки для потреб відділу було придбано: термостат рідинний низькотемпературний «Термотест-08» з діапазоном регулювання температури від 0 до 100 ºС; багатофункціональний калібратор температури MEDUSA-3 511 з діапазоном вимірювань від 30 до 700 ºС; цифрові манометри ADT681-05 з діапазонами вимірювань від  мінус 1 до 700 bar; устаткування для реалізації реперних точок: потрійна точка води (0,01 ºС), точка плавлення галію (29,7646 ºС).

 

      DSC 0596

На фото: інженер з метрології І кат. Лариса Блажієвська проводить повірку термометрів

 

    З метою забезпечення своєчасної повірки ЗВТ на об’єктах водопостачання та водоспоживання, а також в рамках участі в підготовці об’єктів теплопостачання та теплоспоживання м. Миколаєва та Миколаївської області до опалювального сезону, ДП «Миколаївстандартметрологія» у 4 кварталі 2018 року було придбано установку повірочну проливну УВЛ 15/80-МС, яка дозволяє проводити періодичну повірку законодавчо регульованих ЗВТ: витратомірів-лічильників, які входять до складу лічильників теплоти, а також лічильників холодної та гарячої води в діапазоні від DN 15 до DN 80 з різьбовим та фланцевим приєднанням.

   В рамках підготовки ДП «Миколаївстандартметрологія» до уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, в 3 кварталі 2019 року нашим підприємством була придбана установка з еталонними лічильниками УПЛГ-2500 для повірки мембранних, роторних, турбінних, ультразвукових лічильників газу з діапазоном номінальних витрат повітря від 0,016 до 2500 м3/год. Дана установка дозволяє проводити повірку як побутових лічильників газу типорозмірів від G1,6 до G10, так і промислових від G16 до G1600.

  DSC 0606

На фото: проведення технічного навчання у науково-технічному відділі метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань

 За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2-А
(науково-технічний відділ метрологічного забезпечення теплотехнічних вимірювань)
тел.(0512) 30-12-01, 30-12-01
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.