Науково-технічний відділ метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об'єму речовин

 

Заст. начальника

Паладій Олександр Володимирович

 (0512) 24-20-48 

Нуково-технічний відділ метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об'єму речовин є одним із перших відділів, історія якого починається з перших днів існування постійної Палати мір і вагів в Миколаївській області.

       Відділ, відповідно до Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність”, Свідоцтва про уповноваження № ПК 020-2014 від 01.09.2014 р., Свідоцтва про атестацію № В 003-2014 від 01.09.2014 р. проводить такі роботи:

      1.Повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) та калібрування згідно вимог ДСТУ ISO 17025 (відповідно до галузі акредитації):

DSC 9628 640x424

Повірка паливороздавальних колонок на АЗС області. На фото зліва направо: інженер з метрології 1 кат. науково-технічного відділу метрологічного забезпечення механічних вимірювань, вимірювань рівня та об`єму речовин Куценко І. А. та начальник метрологічного центру Болодурін В. В.

-   M - маса та пов’язані з нею величини: автоматичні та неавтоматичні зважувальні прилади, гирі еталонні та загального призначення, випробувальні та розривні машини, гідравлічні преси, міри місткості скляні лабораторні, мірники еталонні та технічні, паливороздавальні колонки, резервуари будь-якої геометричної форми для харчових рідин та нафтопродуктів, дозатори піпеткові та поршневі, дозатори фасувальних машин, дозуючі автомати, спідометри електричні та механічні, анемометри, лічильники води, пурки літрові робочі, ключі динамометричні;

-   AUV - акустика, ультразвук, вібрація: вібростоли лабораторні, віброплощадки;

TF - час та частота: секундоміри механічні;

 P7193464

Інженер з метрології ІІ категорії ДП «Миколаївстандартметрологія» Ануфрієв О.О. оформлює свідоцтва про повірку лічильників холодної води

        2.    Атестація випробувального обладнання.

       3.  Вимірювання у сфері та поза сферою законодавчо регульованої метрології за такими видами:

-   довжина (L);

-   маса та пов’язані з нею величини (М).

DSC 0340

 Інженер з метрології ІІ кат. Кузьмичов В.В. проводить повірку гир

       Відділ здійснює свою діяльність відповідно до вимог діючого законодавства України. Під час проведення метрологічних робіт використовує 104 еталони.

      З 1996 року фахівцями відділу проводяться наукові дослідження в галузі вимірювання параметрів потоку, витрат, рівня, об'єму речовин.

     

     У своїй щоденній роботі ДП «Миколаївстандартметрологія» використовує сучасні технології, останні досягнення науково-технічного прогресу. Однією з таких технологій є 3D сканування.  Дана технологія сама по собі в світі не нова. Але на сьогоднішній момент на території Миколаївської області прилад 3D-сканер типу Focus3D з діапазоном сканування 120 м є єдиним.

P5024060

Начальник метрологічного центру ДП «Миколаївстандартметрологія» Болодурін В.В. проводить вимірювання об’єму резервуарів за допомогою 3D-сканера

      ДП «Миколаївстандартметрологія» надаються наступні послуги:

- побудова точних 3D моделей за даними тривимірного лазерного сканування:

- лазерне сканування в судноремонті;

- високоточне вимірювання обсягів сипучих матеріалів і інвентаризація складів сировини;

- обмірні роботи та інженерні вишукування на об'єктах промисловості та енергетики;

- зйомка фасадів для цілей проектування навісних і світлопрозорих конструкцій.

      Види виконуваних робіт та інженерних вишукувань:
- створення 3D моделей;
- створення обмірних креслень, перетинів, розрізів;
- створення генеральних планів територій, забудов.

      Точна градуювання резервуарів і трубопроводів методом 3D лазерного сканування

      Технологія лазерного сканування і сучасне програмне забезпечення для обробки результатів лазерного сканування дозволяють точно градуювати резервуари будь-якого розміру і будь-якої форми, незалежно від відхилень форми резервуарів від проектної документації і від нахилу осей резервуарів. Тривимірне лазерне сканування внутрішнього простору резервуарів дає можливість з високою точністю зробити заміри і враховувати в створюваних градуювальних таблицях обсяги, займані конструкціями  каркаса резервуара, підігрівають трубопроводами, сходами, а також і будь-яким іншим обладнанням або конструкціями, розташованими всередині резервуара.
     Переваги використання сучасної технології тривимірного лазерного сканування для цілей градуювання особливо помітно проявляється при градуюванні резервуарів великого об'єму, для яких обмежено застосування методик градуювання об'ємними за допомогою статичного або динамічного способів через їх обмеженої точності і високої вартості при таких великих обсягах резервуарів.

       Види виконуваних робіт:

- 3D лазерне сканування резервуарів;

- побудова 3D моделей резервуарів;

- побудова перетинів резервуарів із заданим кроком градуювальної таблиці;

- обчислення обсягів шарів і сумарного обсягу для кожного рівня перетину;

- побудова градуювальних таблиць резервуарів будь-якого обсягу, довільної форми і довільної орієнтації в просторі;

- градуювання резервуарів морських і річкових суден геометричним методом за технологією лазерного сканування з урахуванням крену і диференту (можливе оформлення градуювальних таблиць англійською мовою і калібрувальних сертифікатів за вимогами ДСТУ / ISO 17025).

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

54029, м. Миколаїв, вул. 5-а Слобідська, 2

(науково-технічний відділ метрологічного забезпечення механічних вимірювань,

вимірювань рівня та об'єму речовин).

тел. (0512) 24-21-14, 24-20-48