Я хочу жити в якісному світі

Під такою назвою «Я хочу жити в якісному світі» вже 11 років в Україні проводиться Всеукраїнська виставка-конкурс дитячого малюнка під егідою Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 З кожним роком конкурс набуває дедалі більшої популярності в різних куточках нашої держави. Адже це не лише унікальна можливість розкрити свій творчий потенціал та позмагатися з ровесниками, а й прекрасна нагода отримати хороші подарунки, вибороти право потрапити до Всеукраїнського каталогу кращих робіт та поїхати на урочистості до столиці.

 

«Світ в наших руках», Теслевич Єлізавета, 14 років

Тож не дивно, що географія учасників, як і кількість навчальних закладів, які долучаються до участі в престижному змаганні юних майстрів пензля, постійно розширюються.

Сьогоднішні юні художники продовжують малювати на ті ж теми, які найбільше хвилювали і хвилюють їх попередників – це любов до гармонії, краси, турбота про майбутнє людей, природи, про мир на планеті Земля – в цьому вони бачать сенс якісного життя.

 

«Майбутнє за якістю», Арбуз Аріна, 10 років

На регіональному рівні організаційно-технічне та інформаційне забезпечення проведення виставки-конкурсу здійснюють державні підприємства стандартизації, метрології та сертифікації Мінекономрозвитку. У Миколаївській області це державне підприємство «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Підприємством проводяться заходи із організації виставки-конкурсу дитячого малюнка, доводиться інформація до загальноосвітніх шкіл, спеціалізованих навчальних закладів, також розміщується інформація на офіційних сайтах уповноважених підприємств.

До 15 вересня Регіональні конкурсні журі на своїх засіданнях визначають і затверджують переможців регіонального рівня виставки-конкурсу відповідно до номінацій і вікових категорій. З малюнків, які стали переможцями регіонального рівня, в обласних центрах сформовані виставкові експозиції, визначені дні і місця проведення церемонії нагородження.

Так, у Миколаївській області у 2014 році Регіональним конкурсним журі визначено  41 переможець серед 479 робіт, 9 робіт відмічено за майстерність та творче розкриття теми та 9 малюнків було направлено для участі у загальнодержавному рівні виставки-конкурсу.

Виставка малюнків переможців регіонального рівня конкурсу відбулась 11 вересня 2014 року в приміщені ТОВ «НАРІМЕКСПО», під час проведення виставки учасників Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України».

 

Виставка малюнків переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі» у 2014 році

 

 

Виставка малюнків переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі» у 2014 році

 

У поточному році на регіональному рівні по Україні згідно протоколу Головного конкурсного журі взяло участь 4112 малюнків дітей віком від 5 до 17 років з 23 областей України в т.ч. міста Києва.

У тому числі за номінаціями:

– «Я пізнаю якісну продукцію» – 1668 робіт;

– «Ми архітектори якісного світу» – 1435 робіт;

– «Кращий плакат на споживчу тематику» – 1009 робіт.

Головне конкурсне журі відзначило регіональні конкурсні журі, які здійснюють велику роботу щодо залучення дітей до участі у виставці-конкурсі. У 2014 році найбільше надано до участі малюнків у Миколаївській області – 479, в Дніпропетровській – 441, Запорізькій – 329, у Харківській – 295, у Вінницькій – 266, у Рівненській – 254, у Волинській – 221, у Полтавській – 210.

Склад регіонального конкурсного журі у Миколаївській області майже не змінний за роки проведення виставки-конкурсу, до нього у 2014 році увійшли: голова РКЖ – директор ДП «Миколаївстандартметрологія» Романенко І.М., заступник голови - заступник директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації – начальник управління освіти та ресурсного забезпечення Літвін С.М., члени журі: заступник директора з питань стандартизації та наукової діяльності  Цегельник Т.Г. та заступник директора з метрології ДП «Миколаївстандартметрологія» Шевцов Ю.О., керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Обласного будинку художньої творчості Губська Н.М., керівник методичного об’єднання вчителів малюнку та живопису МСШ «Академія дитячої творчості» Єрьомина К.І., начальник відділу стандартизації та науково - методичної роботи ДП «Миколаївстандартметрологія» Пустовіт Г.С., секретар РКЖ - інженер 1 категорії  ДП «Миколаївстандартметрологія» Кузьмичова В.В.

Хочеться відмітити, що у 2014 вперше до ДП «Миколаївстандартметрологія» була надіслана для участі у конкурсі така велика кількість малюнків дітей з різних районів  Миколаївської області, найбільша за результатами 2014 року по всій Україні.

 

Засідання РКЖ Миколаївської області у 2014 році. На фото зліва направо: члени РКЖ Пустовіт Г.С., Губська Н.М., голова РКЖ Романенко І.М.,заступник голови РКЖ Літвін С.М.,  члени РКЖ Єрьоміна К.І., Шевцов Ю.О., Цегельник Т.Г.

 

За одинадцять років проведення виставки-конкурсу дитячого малюнка на регіональному рівні взяло участь 44953 малюнка, а на загальнодержавному рівні – 2555 малюнків. У 2014 році на загальнодержавному рівні представлено 203 конкурсні роботи, з яких сформована виставкова експозиція у ДП «УкрНДНЦ».

Роботи дітей розподілені за такими номінаціями:

– «Я пізнаю якісну продукцію» – 71 робота;

– «Ми архітектори якісного світу» – 69 робіт;

– «Кращий плакат на споживчу тематику» – 62 роботи.

А також за віковими категоріями:

– від 5 до 8 років – 60 робіт;

– від 9 до 12 років – 74 роботи;

– від 13 до 17 років – 68 робіт.

Серед переможців у номінації «Ми архітектори якісного світу», ІІІ вікова категорія (13 – 17 років) представниця Миколаївської області Ільїна Анна, 14 років, учениця Миколаївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості» з роботою «Єдність».

 

«Єдність», Ільїна Анна, 14 років

Переможці запрошені в м. Київ на церемонію нагородження, яка відбудеться 19 листопада 2014 року в ДП «УкрНДНЦ» (вул. Святошинська, 2). Виставкову експозицію малюнків, надісланих на загальнодержавний рівень, змонтовано в приміщені ДП «УкрНДНЦ» на другому поверсі, таким чином всі гості і учасники церемонії, які приїдуть до м. Києва зможуть оглянути її.

 

ДП «Миколаївстандартметрологія»